Pokazy mody dołączają do kolejnych masowych imprez, które zostają odwoływane lub przekładane na całym świecie ze względu na koronawirus. Unikanie takich zgromadzeń to jeden ze sposobów ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19, dlatego w trosce o zdrowie Ralph Lauren postanowił odwołać swój kwietniowy pokaz mody. 

Jeśli sytuacja z koronawirusem ulegnie poprawie, bardzo możliwe, że Ralph Lauren wyznaczy nową datę pokazu. W tym momencie jednak uważa, że to dobro pracowników jest najważniejsze. 

"W związku z ciągłymi niepewnościami związanymi z koronawirusem na całym świecie postanowiliśmy odwołać nasz program na jesień 2020. To środek ostrożności i wyraz szacunku dla naszych zespołów, partnerów i konsumentów. Naszym głównym celem jest ich zdrowie i bezpieczeństwo" napisał projektant w oświadczeniu. 

Jean Paul Gaultier rozpoczyna współpracę z Sacai. Już niedługo pierwsza wspólna kolekcja>>

Przypomnijmy, że podczas Milan Fashion Week swój pokaz odwołał Giorgio Armani (projektant pokazał swoją kolekcję za zamkniętymi drzwiami i ukłonił się do pustych krzeseł, a zaproszeni goście oglądali ją za pomocą streamingu). Powodem był właśnie koronawirus, który pojawił się we włoskim regionie Lombardii, do którego należy Mediolan. Projektant - ze względu na niebezpieczeństwo jego rozprzestrzeniania się i troskę o innych - anulował publiczne show. Ostatnio pokaz Cruise 2021 w San Francisco odwołała też marka Gucci, o prawdopodobieństwie anulowania najbliższych mówiła również Prada. 

3 pokazy z Paryskiego Tygodnia Mody, które są pochwałą minimalizmu i udowadniają, że mniej znaczy więcej>>