Wałek jadeitowy: działanie

Osławiony już jade roller, którym zachwycały się blogerki i modelki z Red Lipstick Monster i Kasią Struss na czele, potrafi świetnie relaksować i działać odmładzająco. Wszystko dlatego, że taki masaż rollerem, który znany jest w tradycyjnej medycynie chińskiej od setek lat, poprawia mikrokrążenie krwi w skórze, zmniejsza cienie pod oczami i opuchliznę. "Prasuje" zmarszczki, ma działanie liftingujące i może poprawiać stan cery naczynkowej. Wałeczek żadowy czy nawet roller z kwarcu z dnia na dzień zdobywają na popularności i możemy się natknąć na nie coraz częściej. Tylko jak właściwie ich używać?

Body Combing to nowy sposób na cellulit. Na czym polega? >>

Niestety, im więcej treści na temat rollerów, tym więcej różnych wersji tego, jak powinien wyglądać masaż wałeczkiem jadeitowym. Postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i poprosiliśmy o wskazówki Martę Puchalską-Kraciuk ze sklepu Collage, który ma w swojej ofercie naturalne produkty dla domu i ciała, w tym właśnie piękne wałeczki - także z różowego kwarcu.

Masaż wałkiem jadeitowym. Jak prawidłowo używać wałeczka jadeitowego?

Okazuje się, że taki masaż wałeczkiem jadeitowym najlepiej przeprowadzać regularnie, co kilka dni, by efekty były widoczne - zupełnie jak z treningami, które mają poprawić naszą sylwetkę. Rollowanie wałeczkiem jadeitowym można zacząć od delikatnego głaskania i masażu dłońmi, a następnie przejść do używania rollera.

Masujemy twarz oraz szyję od środka na zewnątrz, ale tylko w jedną stronę - nie wracamy. Taki masaż można wykonywać na sucho lub przy użyciu olejku do twarzy.

Oczywiście można schłodzić roller w lodówce, ale nie jest to koniecznie. I tak jest zimny, ponieważ to naturalny kamień" przyznaje Marta. Jak podkreśla, masaż wałeczkiem jadeitowym i kwarcowym wygląda tak samo. Najlepiej jest zacząć od szyi i brody, kierować się do góry, a na sam koniec zostawić czoło: zupełnie jak na poniższej instrukcji. Zwróćcie uwagę na ponumerowane szyję oraz części twarzy - tak krok po kroku warto jest rollować, korzystając przy tym z rozrysowanych kierunków ze strzałkami. Z czasem nabierzecie wprawy, a masaż wałkiem jadeitowym będziecie w stanie zrobić z zamkniętymi oczami.

Instrukcja używania rollera z różowego kwarcu czy jadeitu / Collage

Pamiętajcie oczywiście o każdorazowym czyszczeniu rollera, szczególnie jeśli używacie go z ulubionym olejkiem, żeby nie przenosić kurzu i bakterii na oczyszczoną skórę twarzy (a to może zaowocować niechcianymi wypryskami). 

4 suplementy, które naprawdę spowalniają starzenie się skóry. Ich skuteczność potwierdza nauka>>

Zobacz: Gdzie kupić wałek jadeitowy?>>