Ten charakterystyczny zielony wałeczek, zwany też "jade roller", doceniany jest w Azji od setek lat, a dziś, dzięki internetowi, my też możemy poznać jego wspaniałe działanie. Uwielbiany jest przez modelki Victoria's Secret (Josephine Skriver używa go regularnie!), a ostatnio w swoim filmiku "Masaż twarzy kamieniem? Wałek jadeitowy" pokazała go Red Lipstick Monster. Jego fanką jest też Kasia Struss, co zdradziła nam przy okazji opowieści o swoich sposobach na relaks.

Jadeitowe wałeczki do masażu twarzy pozwalają poprawić mikrokrążenie krwi w skórze. Świetne na opuchliznę, cienie pod oczami i do celów relaksacyjnych. Mój tip: dla lepszego efektu polecam schłodzenie wałka w lodówce. 

Body Combing to nowy sposób na cellulit. Na czym polega? >>

Wałeczki żadowe - czy warto zwrócić na nie uwagę?

Jadeit, z którego jest wykonany taki roller, to kamień żadowy o właściwościach odmładzających. W krajach azjatyckich, tak samo jak zresztą nefryt, nazywany jest "kamieniem młodości". Masaż zimnym wałeczkiem rzeczywiście działa: poprawia krążenie krwi i drenaż limfy, bruzdy i zmarszczki są "wyprasowane", zmniejszają się worki pod oczami i opuchlinę, zwężają pory. Działa liftingująco i poprawia stan cery naczynkowej. Do tego skóra się relaksuje, a mięśnie twarzy odprężają. Ile kosztuje wałeczek żadowy? To niedrogi produkt, bo jego cena zazwyczaj nie przekracza 50 zł. Istnieją wersje jednostronne i dwustronne, a nawet z karbowaną końcówką. 

Zobacz też: Grzebień jadeitowy do masażu skóry głowy. Przyspiesza porost włosów i odstresowuje>>

Jak wykonać masaż twarzy wałeczkiem jadeitowym?

Trzeba go przeprowadzać regularnie, minimum raz w tygodniu, żeby naprawdę działał. Najlepiej wykonywać go po zaaplikowaniu na twarz olejku, ale jeśli skóra nie jest zbyt sucha, można też zrobić taki masaż skóry bez żadnych dodatków. 

Przed użyciem rollera warto wykonać masaż twarzy dłońmi, zaczynając od głaskania, przechodząc do uciskania i kończąc rolowaniem wałeczkiem. Ta technika opiera się na masażu shiatsu. Najpierw masujemy jedną stronę twarzy, a potem drugą, idąc od mięśnia czołowego i skroniowego w dół, w kierunku obojczyków. Na końcu rolujemy zmarszczki i delikatnie wygładzamy całą skórę, pamiętając, by kierować wałeczek zawsze na zewnątrz i do góry. 

Podoba Wam się ten wschodni rytuał piękna i trik urodowy sprzed setek lat? Wałeczki jadeitowe kupicie głównie w sklepach internetowych, takich jak tcmsklep.pl, Collage, juui.pl i na Allegro.