Wałek jadeitowy od ponad roku jest hitem w świecie beauty. Kobiety pod każdą szerokością geograficzną oszalały na punkcie kryształów i kamieni szlachetnych. Choć "jade roller" znany jest w Azji od setek lat, Zachód dopiero teraz docenił ten typ masażu. Wałki jadeitowe lub z różowego kwarcu kochają modelki i gwiazdy - ostatnio było głośno o Courtney Cox, która została sfotografowana jak używa swojego wałeczka w pewnej nowojorskiej restauracji. Podobno codziennie rollują nim twarz Josephine Skriver oraz Kasia Struss. Skąd ta popularność? Nie tylko chodzi o relaks, masaż zimnym wałeczkiem poprawia krążenie krwi, za to bruzdy, zmarszczki, worki pod oczami i opuchlizna są mniej widoczne, a pory są zwężone. Działa liftingująco i poprawia stan cery naczynkowej. Potem do sprzedaży trafił grzebień jadeitowy, który przyspiesza porost włosów. A na kanwie tego trendu powstało niedawno sformułowanie o nazwie "Body Combing".

Body Combing: na czym polega ten masaż na cellulit?

W Body Combing również używamy akcesoriów wykonanych z jadeitu czy różowego kwarcu, i tak jak w przypadku chińskiej metody Gua Sha, tu również wykonujemy "czesanie ciała" przy pomocy kryształowego narzędzia w obszarach gdzie np. odczuwamy ból lub chcemy poprawić krążenie krwi. Do wykonaniu takiego masażu potrzebujemy większego przedmiotu, więc ulubiony wałek lepiej zostawcie na półce w łazience lub w lodówce, ale za to wspomniany grzebień jadeitowy świetnie się sprawdzi. 

Body Combing poprawia krążenie, usuwa obrzęki, wygładza, rozluźnia mięśnie. Zmniejsza napięcie związane ze stresem.

Body Combing, czyli masaż jadeitem lub kwarcem poprawia jędrność i gładkość skóry, a to zmniejsza przecież widoczność cellulitu. Dlaczego to muszą być właśnie te kamienie? Jadeitu używano przy terapii na bóle kręgosłupa, regulowaniu nadciśnienia, leczeniu grypy czy skurczach. Za to kwarc różowy stosowany był przy "dolegliwościach związanych z sercem, układem krążenia i cyrkulacją krwi", łagodzeniu stresu, poprawie odporności i pamięci.

Jak wykonać Body Combing?

Na część ciała, którą chcesz wymasować nałóż olejek i zacznij masaż od dolnej partii ciała (tak jak to robisz przy masażu twarzy). Najlepiej sprawdzi się grzebień, który można używać dwuetapowo. Zacznij od gładkiej strony (rączki), by potem przejść na drugą, czyli grzebień.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez White Lotus Beauty (@whitelotus_beauty) Sty 5, 2019 o 1:22 PST