"Bodyguard": powstaje remake filmu

Ona - wielka gwiazda estrady o niebiańskim głosie. On - były agent CIA, który ma za zadanie chronić ją przed anonimowym oprawcą. Rodząca się między Rachel Marron (Whitney Houston), a jej ochroniarzem Frankiem (Kevin Costner) na ekranie historia miłosna zdobyła rzeszę fanów, a "Bodyguard" zarobił w kinach na całym świecie przeszło 400 mln dolarów. I pomimo, że film nie cieszył się uznaniem krytyków, będąc nominowanym do Złotych Malin w aż siedmiu kategoriach, produkcja skradła serca odbiorców dzięki uwielbianej Whitney Houston oraz ścieżce dźwiękowej, która zdobyła statuetkę Grammy, a której hity miesiącami królowały się na szczytach list przebojów. To właśnie "Bodyguard" wykreował takie przeboje jak "I will always love you" czy "I have nothing".

Teraz, jak informuje portal Variety, studio Warner Bros, szykuje się aby na nowo przedstawić historię "Bodyguarda" z 1992 roku. Jednym z producentów nowej wersji filmu ma być Lawrence Kasdan, czyli scenarzysta i reżyser oryginalnej wersji. Uwspółcześniony scenariusz ma napisać Matthew Lopez.

Kto wystąpi w rolach głównych? Na ten moment nie wiadomo, jednak o powstaniu filmu spekuluje się już od wielu lat i w związku z tym pojawiło się kilka propozycji. Mowa była o m.in. duetach Chris Hemsworth i Tessa Thompson oraz Channing Tatum i Cardi B. Co ciekawe, scenariusz filmu powstał już w latach 70.! Wtedy został napisany z myślą o tym, że w role główne wcielą się Steve McQueen i Diana Ross.

"Bodyguard": historia filmu z 1992 roku

Romantyczno-sensacyjna produkcja z Whitney Houston i Kevinem Costnerem została wyreżyserowana przez Micka Jacksona i stała się wielkim hitem kasowym. Produkcja zarobiła w kinach na całym świecie 400 mln dolarów, dzięki czemu stał się drugim najbardziej dochodowym filmem 1992 roku. Ścieżka dźwiękowa z tego filmu została jednym z najlepiej sprzedających się soundtracków w historii kina sprzedając się w liczbie ponad 45 mln egzemplarzy. Wykreowała takie przeboje jak "I Will Always Love You", "I'm Every Woman" czy "I Have Nothing". Pomimo, że "Bodyguard" cieszył się ogromną popularnością, został on nominowany do Złotych Malin w siedmiu kategoriach, w tym dla najgorszego filmu, aktora oraz aktorki.