Już niedługo nie będziemy nazywać kawy "małą czarną". Przyszedł czas na transparentny napój, który ma ten sam smak i pobudzające właściwości. Jest nim "Clear Coffee" - niezwykły produkt wyglądający jak woda, wynaleziony przez braci Davida oraz Adama Nagy. To gratka dla kawoszy, która, w przeciwieństwie do tradycyjnego espresso, nie barwi szkliwa. Co więcej, butelka "czystej kawy" ma tylko 4 kcal. Na bazie płynu śmiało można tworzyć kolorowe, owocowe czy mleczne koktajle. Smakuje jak pobudzające cold brew i zapewne świetnie sprawdzi się na ochłodę w lato. 

"Jesteśmy uzależnieni od kawy. Przez to, jak wielu innych kawoszy, mamy problem z przebarwieniami na zębach i nie możemy cieszyć się ładnym uśmiechem. Na rynku nie znaleźliśmy dobrej alternatywy dla kawy, więc postanowiliśmy stworzyć swój własny produkt, który ma takie same właściwości, lecz nie powoduje uszczerbku w wyglądzie" - mówią twórcy Clear Coffee.

Pewnie myślicie, że ten modny rarytas będzie zarezerwowany tylko dla nielicznych? "Clear Coffee" ma być sprzedawana na angielskim rynku żywności w przejrzystych, szklanych buteleczkach o minimalistycznym designie i kosztować 5.99 funtów za dwa opakowania. Już pojawiła się na sklepowych półkach ze zdrową żywnością oraz w lodówkach znanych, londyńskich klubokawiarni. Transparentna kawa opanowała Instagram - promują ją blogerzy, foodies i sportowcy. Czy będzie hitem na miarę czarnej lemoniady z węglem aktywnym lub tęczowego unicorn latte? Niewykluczone! 

Jak zrobić "dalgona coffee"? Ten sposób przyrządzania kawy po koreańsku jest teraz hitem na instagramie >>

"Clear Coffee" - ZDJĘCIA >>