Dzień bez kawy to dzień stracony? Tak twierdzi wiele osób, nie wyobrażając sobie poranka lub przerwy w pracy bez kubka tego czarnego napoju. Fani latte albo kawy po wietnamsku będą zadowoleni. Kilka miesięcy temu hitem na instagramie i TikToku był napój z Korei Południowej o nazwie "dalgona coffee". Na samym insta znajdziecie już ponad 100 tys. zdjęć z hashtagiem #dalgonacoffee, a na wspomnianym TikToku liczy sobie ponad 3,4 mln wyświetleń. Na dodatek, kawa w tej wersji jest bardzo łatwa do zrobienia w warunkach domowych. 

Jak zrobić "dalgona coffee"? Ten sposób przyrządzania kawy po koreańsku jest hitem na instagramie

Przepis na "dalgona coffee" jest dziecinnie prosty. Najważniejsze są proporcje dodawanych składników i powinny wynosić 1:1:1. Warto mieć także spieniacz do mleka, ale jeśli nie posiadacie takiego urządzenia, to możecie po prostu użyć zwykłej łyżki lub trzepaczki. Potrzeba tylko kilku składników: kawy rozpuszczalnej, cukru, gorącej wody, mleka i lodu.

Wymieszajcie równe części kawy, cukru i gorącej wody - najczęściej w przepisach pojawiają się informacje o dwóch łyżkach każdego składnika, ale niektórzy robią i z pięciu! Następnie wszystko ubijcie, aż zmieni się w jedwabiście gęstą kremową piankę. Do szklanki z mlekiem dodajcie lodu, a następnie ubity krem z kawy i cukru.

Dalgona coffe to niejedyna nazwa tego napoju. Kawa w tej wersji pojawia się jako fluffy coffee, frothy coffee, lub whipped coffee. Jeśli chcecie, aby wasz napój kawowy był bardziej fit, zamiast cukru użyjcie stewii lub erytrolu, ale wtedy pianka nie będzie taka jak w przypadku wersji z białym cukrem.

Przepisy na "dalgona coffee" w różnych wersjach

Najpopularniejszy filmik na YouTube z recepturą ma miliony wyświetleń!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ʜᴏᴍᴇᴄᴀғᴇ, (@ryeon_cafe) Kwi 1, 2020 o 7:18 PDT