Dzień bez kawy to dzień stracony? Wiele osób tak twierdzi nie wyobrażając sobie poranka lub przerwy w pracy bez kubka kawy. Fani latte albo kawy po wietnamsku będą zadowoleni. Hitem na instagramie i TikToku jest ostatnio napój z Korei Południowej o nazwie "dalgona coffee". Na samym insta znajdziecie już prawie 100 tys. zdjęć z hashtagiem #dalgonacoffee, a na wspomnianym TikToku liczy sobie ponad 3,4 mln wyświetleń. Na dodatek, kawa w tej wersji jest bardzo łatwa do zrobienia w warunkach domowych. 

Jak zrobić "dalgona coffee"? Ten sposób przyrządzania kawy po koreańsku jest teraz hitem na instagramie

Przepis na "dalgona coffee" jest dziecinnie prost. Najważniejsze są proporcje dodawanych składników i powinny wynosić 1:1:1. Potrzebny będzie też spieniacz do mleka, ale jeśli nie posiadacie takiego urządzenia, to możecie po prostu użyć zwykłej łyżki lub trzepaczki. Potrzeba tylko kilku składników: kawy rozpuszczalnej, cukru, gorącej wody, mleka i lodu.

Wymieszajcie równe części kawy, cukru i gorącej wody - najczęściej w przepisach pojawiają się informacje o dwóch łyżkach każdego składnika, ale niektórzy robią i z pięciu! Następnie wszystko ubijcie, aż zmieni się w jedwabiście gęstą kremową piankę. Do szklanki z mlekiem dodajcie lodu, a następnie ubity krem z kawy i cukru.

Dalgona coffe nazywana też jest jako fluffy coffee, frothy coffee, lub whipped coffee. Jeśli chcecie, aby wasz napój kawowy był bardziej fit, zamiast cukru użyjcie stewii lub erytrolu, ale wtedy pianka nie będzie taka jak w przypadku wersji z białym cukrem.

Przepisy na "dalgona coffee" w różnych wersjach

Najpopularniejszy filmik na YouTube z recepturą ma już ponad 7,7 mln wyświetleń!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ʜᴏᴍᴇᴄᴀғᴇ, (@ryeon_cafe) Kwi 1, 2020 o 7:18 PDT