1. Brama do krainy cudów

Wystawa Expo 2020 w Dubaju to miejsce spotkań kultur i narodów z całego świata. Tegoroczna odsłona skupia się w szczególny sposób na łączeniu kultur i społeczności i inspirowaniu ich do wspólnego działania. Podczas Expo 2020 na odwiedzających czeka wiele atrakcji: występy na żywo, strefy tematyczne czy różnorodne warsztaty. Jeśli podróżujecie z dziećmi, znajdziecie tam też specjalną strefę dla najmłodszych.

Źródło: materiały prasowe Dubai Tourism

2. Najlepsi kucharze z gwiazdkami Michelin

Restauracja Jubilee Gastronomy to nowy obiekt gastronomiczny otwarty specjalnie z okazji Expo 2020 Dubai. Goście mogą spróbować tam potraw przygotowanych przez wybitnych kucharzy, którzy na co dzień gotują w restauracjach nagradzanych prestiżową nagrodą gwiazdek Michelin. W Jubilee Gastronomy oprócz wyjątkowych potraw znajdziecie też inne atrakcje, m.in. sesje fotograficzne ze znanymi kucharzami czy podpisywanie książek.

3. Futurystyczny klimat w Muzeum Przyszłości

Mimo że Muzeum Przyszłości w Dubaju (Museum of The Future) nie zostało jeszcze otwarte dla zwiedzających, obiekt otrzymał już tytuł jednego z najpiękniejszych muzeów świata według National Geographic! To nowoczesne miejsce łączące w sobie tradycyjne wystawy z teatrem czy atrakcjami interaktywnymi.

Budynek Muzeum Przyszłości zaprojektował lokalny architekt Shaun Killa, a przestrzenie na szklanym suficie przyozdobione są elementami arabskiej kaligrafii. Wersy te tworzą fragmenty wierszy, których autorem jest Szejk Mohammed Bin Rashid Al Maktoum, premier i wiceprezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a zarazem główny rządzący w Dubaju.

Źródło: materiały prasowe Dubai Tourism

4. Inspirujące targi sztuki Art Dubai

Jeśli poszukujecie inspiracji dotyczących mody, sztuki czy designu, doskonałym miejscem, by uczynić, będzie 15. edycja Art Dubai, czyli międzynarodowych targów sztuki. Wydarzenie zaplanowane jest na 10-12 marca 2022 roku. W trakcie targów odwiedzający będą mogli m.in. podziwiać stoiska największych galerii sztuki z regionu MENASA. To z pewnością ważne wydarzeni w świecie designu i projektowania – po prostu trzeba tam być!

5. Ramadan

Ramadan to najważniejszy czas w świecie arabskim, często określany też jako święty miesiąc. To dla wyznawców religii muzułmańskiej czas zadumy i refleksji, jednak nie oznacza to, że miasto w tym czasie zamiera. Wręcz przeciwnie: wieczory podczas Ramadanu to okres, gdy Dubaj ożywa. Organizowane są liczne wydarzenia, także te edukujące turystów w temacie kultury i religii muzułmańskiej.  Można zwiedzić też meczet Jumeirah. To z pewnością dobry moment na wycieczkę do Dubaju!

6. Dubai Shopping Festival – raj zakupowy

Miłośnicy i miłośniczki zakupów z pewnością pokochają Dubai Shopping Festival. Tegoroczna, 27. edycja tego wydarzenia odbywa się od 15 grudnia i potrwa do 29 stycznia 2022. Oprócz atrakcyjnych wyprzedaży, podczas DSF można wziąć udział także w przeróżnych koncertach, loteriach czy występach artystycznych. To wspaniała okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi i rodziną.

Źródło: materiały prasowe Dubai Tourism

7. Tradycyjne targi

Lokalne targi, tzw. suki to ważna część kultury Dubaju, a przechadzanie się alejkami pełnymi stoisk z materiałami czy przyprawami to idealna okazja, by naprawdę poczuć atmosferę tego miasta. Dwa najbardziej znane rodzaje targów to tzw. Suk tekstylny, gdzie można kupić wyjątkowe ubrania i Suk z przyprawami, czyli miejsce pełne aromatycznych ziół i przypraw. 

Źródło: materiały prasowe Dubai Tourism

Źródło: materiały prasowe Dubai Tourism

8. Dubai Food Festival – pyszne jedzenie i tradycja

Jedno z najbardziej atrakcyjnych doświadczeń kulinarnych w rejonie Dubaju odbędzie się już w marcu 2022 – od 3 do 19 marca będzie można skosztować lokalnych potraw i kuchni z całego świata podczas Dubai Food Festival. Oprócz korzystnych ofert przygotowanych przez restauracje i kawiarnie, na festiwalowych gości czekać będą m.in. warsztaty kulinarne z najlepszymi szefami kuchni czy ciekawostki o potrawach serwowanych w Dubaju.

Źródło: materiały prasowe Dubai Tourism

9. Najlepsze restauracje 

Aby poznać kuchnię Dubaju nie musicie jednak czekać aż do marca – wiele restauracji, kawiarni i barów stoi przed Wami otworem przez cały rok! Dobrym miejscem do spróbowania lokalnych potraw jest Centrum Porozumienia Kulturowego im. Szejka Mohammeda. Tradycyjne słodycze oferuje natomiast restauracja Logma. Dla spragnionych różnorodnych wrażeń kulinarnych dobrym pomysłem może być też wycieczka po punktach gastronomicznych w całym Dubaju, organizowana przez The Frying Pan Adventures Tours

10. Slync.io Dubai Desert Classic – legendy golfa

Fani golfa z pewnością wejdą z przytupem w nowy rok w Dubaju: od 27 do 30 stycznia 2022 będzie można podziwiać legendy tego sportu podczas prestiżowego turnieju Slync.io Dubai Desert Classic. Rozgrywki odbędą się na terenie nie mniej znanego Emirates Golf Club. 

Od 2022 roku turniej będzie stanowił część tzw. Rolex Series, czyli najbardziej prestiżowych turniejów golfa na świecie, gdzie nagroda główna wyniesie aż 8 milionów dolarów! Zwycięzcami turnieju byli m.in. Ernie Els, Tiger Woods czy Rory McIlroy - można więc oczekiwać kolejnych spektakularnych rozgrywek!

Źródło: materiały prasowe Dubai Tourism

11. Wyścigi konne

Wyścigi konne Dubai World Cup to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. Już 26 marca 2022 roku konie będą ścigać się walcząc o nagrodę główną w wysokości 12 milionów dolarów! W wydarzeniu wezmą udział międzynarodowe gwiazdy, a szyku wyścigom dodadzą najmodniejsze stroje i dodatki. To miejsce, w którym po prostu trzeba być!

Źródło: materiały prasowe Dubai Tourism

12. Klimatyczna wycieczka w góry

Kto powiedział, że wyjazdu do Dubaju nie można połączyć z wycieczką w góry? Miejscowość Hatta, leżąca niedaleko Dubaju, to świetna baza wypadowa do górskich wypraw. Można na przykład wybrać się na punkt widokowy Hatta Dam, skąd rozciąga się piękny widok na skalistą okolicę, czy spróbować swoich sił na torze do strzelania z łuku i 52-kilometrowej trasie rowerowej w ośrodku Hatta Wadi Hub.

Źródło: materiały prasowe Dubai Tourism

Autorka: Gabriela Cąber