Seriale nie tylko dzielą się na lepsze i gorsze, ale również na takie, które lepiej ogląda się samemu lub z kompanem. Na przykład płci żeńskiej. Jeśli szukasz produkcji, które będą odpowiednim wyborem do obejrzenia z dziewczyną, to mamy dla Ciebie kilka propozycji. Jednocześnie zaznaczając, że gusta są różne, dlatego nie gwarantujemy, że będą to zawsze strzały w dziesiątkę, ale mamy nadzieję, że chociaż zainspirują Was do znalezienia czegoś, co spodoba się Wam obojgu.

Bo paradoksalnie to wcale nie takie trudne zadanie, choć niekiedy jedna ze stron musi pójść na jakieś ustępstwa. Poza tym poszerzanie horyzontów, nawet w tak błahej sprawie jak seriale, to zawsze dobre wyjście. A może niespodziewanie któreś z Was polubi gatunek, którego nigdy nie brało pod uwagę określając swoje preferencje? Wszystko jest możliwe – oto seriale do obejrzenia z dziewczyną nie tylko w popcorn day!

Popcorn Day: Atypowy

Robia Rashid na zamówienie Netfliksa przygotował jeden z najciekawszych i najoryginalniejszych seriali ostatnich lat. Opowiada on o Samie, który jest 18-latkiem ze spektrum autyzmu. Chłopak przez całe swoje życie był pod opieką matki, ale wchodząc w dorosłość chce się usamodzielnić, a także poszukać dla siebie dziewczyny. Jak nietrudno się domyślić, oba te zadania nie będą dla głównego bohatera łatwe. „Atypowy” jest ciekawym spojrzeniem nie tylko na problem wchodzenia w dorosłość, ale również prezentacją bohatera zmagającego się z chorobą, która rzutuje na całe jego życie. Serial jednocześnie ma nie tylko wątki dramatyczne, ale również komediowe, dlatego może okazać się doskonałym rozwiązaniem do wspólnego oglądania. Bawi, wzrusza i uczy. Czego chcieć więcej?

Popcorn Day: Good Girls

Choć wydawać się może, że „Good Girls” to serial dla kobiet, są to tylko pozory. Wszystko dlatego, że jest ciekawym połączeniem kilku gatunków – dramatu, komedii oraz romansu – a także prezentuje wciągającą i wielowymiarową historię, która zachwyca uniwersalizmem. Opowiada o trzech matkach, które borykają się z problemami finansowymi. Pewnego dnia postanawiają obrabować supermarket, co – jak należy się domyślać – ma dla nich różnego rodzaju konsekwencje. Serial powstawał w latach 2018-2021 i ostatecznie doczekał się czterech bardzo dobrych, równych sezonów. Cechuje się tym, że kolejne odcinki pochłania się jeden za drugim. Najlepiej w parze!

PRZECZYTAJ TEŻ: Filmy o seksie – 7 produkcji, w których aż kipi od scen łóżkowych

Popcorn Day: Lucyfer

To już serial kultowy, który doczekał się naprawdę satysfakcjonującego zakończenia w 2021 roku. Ostatecznie powstało sześć sezonów, które są unikatowym połączeniem fantastyki i kryminału. Serial opowiada historię – oczywiście – Lucyfera, który postanawia porzucić obowiązki Władcy Piekieł i przenosi się do... Los Angeles, żeby prowadzić tam klub nocny. Świetnie opowiedziana i zaprezentowana historia nie nudzi nawet na sekundę, a zróżnicowane wątki powiązane z tytułowym bohaterem powinny spodobać się zarówno Jej, jak i Jemu. „Lucyfer” to bez wątpienia jeden z najlepszych seriali do wspólnego oglądania.

Popcorn Day: Outsider

Coś dla miłośników horrorów lub prozy Stephena Kinga. A najlepiej jednego i drugiego. Jednosezonowy serial oparty został o powieść „Outsider” i opowiada historię błyskotliwego detektywa śledczego, który – żeby rozwiązań makabryczną sprawę – korzysta z pomocy prywatnej detektyw, która posiada nadprzyrodzone moce. To zatem nie tylko kryminał, ale również serial grozy z elementami fantastyki. Czyli jak to często u Kinga bywa. Świetnie zrealizowana produkcja to dziesięć odcinków, które stanowią spójną i satysfakcjonująco kończącą się całość. Propozycja idealna na kilka wspólnych wieczorów.

Popcorn Day: Stranger Things

Pozycja obowiązkowa! Jedni powiedzą, że to serial dla młodzieży, a inni, że bajeczka dla dorosłych. Co ciekawe, wszyscy będą mieli racje, bo „Stranger Things” to jedna z najbardziej uniwersalnych produkcji ostatnich lat, która podoba się i młodszym, i starszym. Serial Netfliksa, co naturalne, ogląda się bardzo dobrze również w parach. Dramat, horror, Sci-Fi, teen drama? Wszystkiego po trochu, ale przede wszystkim w ciekawych okolicznościach i ze świetnymi postaciami. Obecnie dostępne są trzy świetne sezony, a w 2022 roku zadebiutować ma czwarty. Nie widzieliście „Stranger Things”? Koniecznie nadróbcie zaległości!

PRZECZYTAJ TEŻ: Oscary 2022: Najpoważniejsi kandydaci. Gdzie obejrzeć filmy? [PRZEGLĄD ELLE MAN]