Filmy z seksem – które warto obejrzeć?

Po ogromnym sukcesie „50 twarzy Greya" czy „365 dni", filmy o seksie nabrały zupełnie nowego znaczenia. Choć dla wielu mogą być kojarzone tylko i wyłącznie z tanim porno, to w rzeczywistości ukazują to, o czym marzy każdy z nas. Co mamy na myśli? Oczywiście namiętność i pożądanie. Dlatego – z myślą o was i waszych drugich połówkach – przygotowaliśmy listę siedmiu niezwykle zmysłowych tytułów, które rozbudzą żądze i pragnienia, a na dodatek będę udaną grą wstępną. Zaufajcie nam! 

1. Filmy o seksie: „50 twarzy Greya", reż. Sam Taylor-Johnson / 2015

Światowy hit, obok którego – jak już zdążyliśmy wspomnieć – nie można przejść obojętnie. Studentka literatury poznaje przystojnego miliardera, z którym wdaje się w dość nietypową znajomość. Anastasia Steele, bo tak nazywa się główna bohaterka, z czasem zakochuje się w tytułowym Greyu i obdarza go wyjątkowym uczuciem. Christian jednak nie szuka miłości. Jak sam przyznaje: „Ja się nie kocham. Ja rżnę, I to ostro". Produkcja odsłania kulisy seksu sado-maso polegającego na zadawaniu i odczuwaniu bólu. 

W rolach głównych: 

 • Dakota Johnson
 • Jamie Dornan

2. Filmy o seksie: „Nagi instynkt”, reż Paul Verhoeven / 1992

To jeden z tych thillerów erotycznych, który mimo upływu lat nie traci na atrakcyjności i można oglądać non-stop. Znany muzyk rockowy zostaje zamordowany szpikulcem do lodu. Policjant prowadzący śledztwo wdaje się w romans z główną podejrzaną, pisarką, która w swojej powieści opisuje podobną zbrodnię. Czy czeka go podobny los? Film warto obejrzeć także chociażby dla jednej, ale jakże kultowej, sceny przesłuchania, która przeszła do historii kina. Więcej nie zdradzamy! 

W rolach głównych: 

 • Sharon Stone
 • Michael Douglas

3. Filmy o seksie: „Ostatnie tango w Paryżu", reż. Bernardo Bertolucci / 1972 

Wyprodukowany w latach 70-tych film, który ze względu na odważne sceny łóżkowe, wywołał międzynarodowy skandal. Amerykanin – przechodzący kryzysy wieku średniego, opłakujący stratę żony oraz młoda Francuzka spędzają trzy upojne noce pełne seksu bez zahamowań. W 2002 roku film został umieszczony na liście 100 najlepszych amerykańskich melodramatów wszech czasów (48. miejsce). 

W rolach głównych: 

 • Maria Schneider
 • Marlon Brando

4. Filmy o seksie: „Gorzkie gody", reż. Roman Polański / 1992

Film wyreżyserowany przez Romana Polańskiego, który tak jak „Ostatnie tango w Paryżu" był kręcony nad Sekwaną. W czasie rejsu po Morzu Śródziemnym niepełnosprawny pisarz Oskar i jego żona Mimi poznają parę małżonków z Anglii – Fionę i Nigela, w życiu których wkradła się codzienna rutyna. Przez kilka następnych wieczorów Nigel jest zasypywany dość pikantnymi opowieściami Oscara na temat swojej ukochanej. Chwilowe zgorszenie przemienia się w fascynację. 

W rolach głównych: 

 • Kristin Scott Thomas 
 • Emmanuelle Seigner
 • Hugh Grant 
 • Peter Coyote

5. Filmy o seksie: „Grzeszna miłość", reż. Michael Cristofer / 2001

Propozycja dla fanów Angeliny Jolie i Antonio Banderasa. Zamożny kubański biznesmen o imieniu Luis poszukuje żony. Pragnie małżeństwa, ale bez miłości. Wszystko ulega jednak zmianie, gdy na gospodarstwo przyjeżdża pochodząca z Ameryki Julia. Główny bohater traci dla niej głowę i serce. Niestety, kobieta ma za sobą przeszłość kryminalną. Czy uczucie przetrwa próbę czasu? 

W rolach głównych: 

 • Angelina Jolie
 • Antonio Banderas

6. Filmy o seksie: „Oczy szeroko zamknięte", reż. Stanley Kubrick / 1999

Wiodące na pierwszy rzut oka spokojne małżeństwo Alice i William należą do nowojorskiej śmietanki. On – zajmuje się leczeniem bogaczy. Ona – prowadzi galerię. Pewnego wieczoru William dowiaduje się, że jego żona skrywa w sobie marzenia o nocy z innym mężczyzną. Zrozpaczony ucieka z domu. Podczas nocnej eskapady Harford ma trzy okazje do zdrady. Lekarz zaczyna walkę ze swoimi pokusami. 

W rolach głównych: 

 • Nicole Kidman
 • Tom Cruise

7. Filmy o seksie: „9 1/2 tygodnia", reż Adrian Lyne / 1986 

Niezwykle atrakcyjna rozwódka Elizabeth, właścicielka galerii, przypadkowo spotyka na swojej drodze Johna, przystojnego maklera giełdowego. Między obojgiem od razu zaczyna iskrzyć. 30-latka nie ma jednak pojęcia, co ją czeka. Romans zaczyna się dość niewinnie. Jednak z upływem czasu flirt zamienia się w niebezpieczna grę erotyczną. Film ten stał się symbolem seksu lat późnych lat 80-tych. 

W rolach głównych: 

 • Kim Basinger
 • Mickey Rourke

Może Cię zainteresować także: