"Wszyscy, którzy w tym tygodniu wybierają się na spacer: jeśli będziecie chcieli skorzystać z łazienki wymienić jednorazową maseczkę lub po prostu napić się czegoś ciepłego to zapraszamy do nas" taki wpis pojawił się ostatnio na Instagram Stories Lui Store. U Ani Kuczyńskiej w poście: "Prawa kobiet są prawami człowieka", u Le Brand - "Ogólnopolski Strajk Kobiet - jesteśmy solidarni z Kobietami - w środę nasze biuro będzie zamknięte w ramach strajku". Kasia Tusk wraz ze swoją marką MLE Collection podkreśla: "Niewiele marek decyduje się na taki ruch, bo część z Was ma pewnie inne zdanie na temat wyroku TK. Milczenie z obawy o mniejszy dochód byłoby jednak zupełnie nie w naszym stylu".

Gwiazdy popierają strajk kobiet. Kto protestuje razem z Polkami?>>

"Elementy Team tworzą również kobiety, a jako kobiety nie możemy przejść wobec tych wydarzeń obojętnie. Całym sercem wspieramy wszystkich protestujących na ulicach naszych miast, bo ten kryzys możemy pokonać tylko razem. Nie możemy milczeć kiedy prawa kobiet stoją pod znakiem zapytania. Uważajcie na siebie. Jesteśmy z Wami" napisała z kolei marka Elementy, publikując grafikę z demonstracyjnym piorunem. Minima vintage z powodu obecnej sytuacji postanowiło przeznaczyć 5% dochodu z każdego zamówienia do końca listopada na wsparcie organizacji Strajk Kobiet. "Nasz sklep to kobieta. Kobieta dla kobiet. Kobiety dla planety! A chcemy planety pięknej i wolnej-dla wszystkich i wszędzie. Jako założycielka nie mogłam pozostać obojętna na sytuację jaka ma miejsce w naszym kraju od kilku dni" czytamy na Instagramie vintage shopu.

W Polsce trwają strajki kobiet. Protesty i manifestacje przeciwko zakazowi aborcji odbywają się w kilkudziesięciu miastach w kraju i za granicą [zdjęcia]>>

Symbole błyskawicy, zaangażowane hasła, plakaty nawiązujące do wyroku Trybunału Konstytucyjnego od kilku dni pojawiają się w social mediach polskiej branży mody. Projektanci i właściciele marek przyłączają się też fizycznie do strajku - część butików chwilowo się zamyka, by ludzie, którzy je tworzą, mogli wziąć udział w manifestacji. Dodatkowo w środę 28 października między 15:00 a 19:00 butik vintage Crush zachęca do bezpłatnego odbioru plakatów Strajku Kobiet. 

Przerwane obrady Sejmu. Posłanki lewicy na mównicy: "To jest wojna">>

Zobaczcie, jak protestuje polska branża mody. Ich posty możecie znaleźć poniżej i w naszej galerii: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez L u i S t o r e (@lui.store.warsaw) Paź 25, 2020 o 11:00 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KAS KRYST (@kaskryst) Paź 27, 2020 o 9:14 PDT