Włoski dom mody obchodzi 40-lecie

Dolce & Gabbana to włoska marka luksusowa, założona przez projektantów mody Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Dom mody znany z kampanii reklamowych, które często eksponują włoską estetykę, tradycję rodziną oraz piękno i elegancję. Z okazji 40-lecia istnienia marki projektanci zdecydowali się po raz pierwszy w historii pokazać aż trzy kolekcje jednocześnie. Zaprezentowane zostaną ogromne nakrycia głowy, bogato zdobione suknie, obszerne okrycia wierzchnie. Całość sprowadza do wniosków: moda to sztuka i prawdziwe rękodzieło, a projektanci to nie tylko artyści, ale i rzemieślnicy.

 

Elegancja i szyk wśród zaproszonych gości


Z okazji jubileuszu zorganizowano też przyjęcie. Przybywające gwiazdy olśniewały, a wśród nich znalazły się takie nazwiska jak: Demi Moore, Cher, Naomi Campbell, Helen Mirren i Eva Herzigová wraz z synem. Wśród stylizacji przeważała elegancja, czerń i biel oraz dyskretny błysk. Jesteśmy zachwycone stylizacją Demi Moore, która wybrała przeźroczystą sukienkę wyszytą cyrkoniami. Siateczkowa faktura podkreślała piękną figurę aktorki. Supermodelka Naomi wybrała elegancki zestaw w prążek. Na total look zdecydowała się zaś Herzigová, czarny set składający się z kamizelki i szerokich spodni uzupełniał płaszcz narzucony na ramiona.

Gdzie zobaczyć wystawę?


Chcecie zobaczyć ten spektakularny zbiór artefaktów mody? Wystawa „From the Heart to the Hands: Dolce & Gabbana” jest prezentowana w Palazzo Reale w Mediolanie do 31 lipca.