Najdroższe pierścionki gwiazd w historii

Pierścionek zaręczynowy Jennifer Lopez: 1-5 mln dolarów

JLo w 2019 roku zaręczyła się z Alexem Rodriguezem, sportowcem i baseballistą. Nie były to jej pierwsze zaręczyny, a… piąte! Przypomnijmy, że Jennifer miała już trzech mężów. Byli to kolejno aktor Ojani Noa, aktor i choreograf Chris Judd oraz Marc Anthony – artysta muzyki latynoskiej. Lopez była także zaręczona z Benem Affleckiem, jednak do ślubu nigdy nie doszło. Ostatni partner wokalistki, Alex Rodriguez, oświadczył się jej w marcu 2019 roku o zachodzie słońca, na plaży na Bahamach, co brzmi jak wymarzone oświadczyny dla wszystkich romantyczek.

Wartość pierścionka zaręczynowego jest kwestią sporną wśród specjalistów i szacowana jest na 1 do 5 milionów dolarów ze względu na przejrzystość diamentu, jego kolor oraz tzw. emerald cut, czyli szlif szmaragdowy.

Pierścionek zaręczynowy Blake Lively: 2 mln dolarów 

Blake Lively i jej mąż Ryan Reynolds są jedną z ulubionych par Hollywood. Chętnie pojawiają się razem na czerwonym dywanie, więc już od pierwszych chwil ich narzeczeństwa można było dostrzec pewien "symboliczny" element biżuterii na placu aktorki. Diamentowy pierścionek zaręczynowy od Ryana Raynoldsa zwraca uwagę swoim owalnym kształtem oraz różowym kolorem. Został on zaprojektowany przez Lorraine Schwartz – projektantkę luksusowej biżuterii, z której usług korzysta coraz więcej osób związanych z branżą Hollywood. Wartość pierścionka należącego do Blake Lively szacowana jest na 2 miliony dolarów.

Pierścionek zaręczynowy Beyoncé: 5 mln dolarów

Beyonce i jej mąż Jay-Z stanowią małżeństwo, które dba o prywatność swojego związku i dzieli się ze światem wybranymi wydarzeniami z życia. Pierścionek zaręczynowy dla przyszłej pani Carter nie mógł jednak nie zostać dostrzeżony. Jest to kolejny przykład pierścionka zaręczynowego projektu Lorraine Schwartz. Ten 24-karatowy diament o szlifie szmaragdowym, jak szacują specjaliści, kosztował rapera Jaya-Z około 5 milionów dolarów, jest zatem jednym z najdroższych pierścionków zaręczynowych wśród gwiazd w historii.

 

Piosenka na pierwszy taniec. Wiemy, jaki utwór wybrali Meghan Markle i książę Harry na swoje wesele. To bardzo romantyczny kawałek z lat 60.>>

Beyonce i jej pierścionek zaręczynowy / GettyImages

Pierścionek zaręczynowy Amal Clooney: 750 tys. dolarów

Amal Clooney (adwokatka, której specjalizacją są prawo międzynarodowe i prawa człowieka, a prywatnie żona aktora George’a Clooneya) jest szczęśliwą posiadaczką jednego z najdroższych pierścionków zaręczynowych. Ezgemplarz powstały z 7-karatowego żółtego diamentu oprawionego w platynę i zaprojektowany przez założyciela Jacob&Company – jubilera Jacoba Arabo, kosztował Clooneya około 750 tysięcy dolarów.

Najpiękniejsze pierścionki gwiazd w historii

Pierścionek zaręczynowy Katy Perry

Niekwestionowana gwiazda muzyki pop, Katy Perry, ogłosiła zaręczyny z aktorem Orlando Bloomem w lutym 2019 r. W dzień po Święcie Zakochanych na jej Instagramie pojawiło się przeurocze zdjęcie pary z podpisem „Full bloom” („Pełny rozkwit”) co niosło oczywiste odniesienia do nazwiska przyszłego małżonka piosenkarki oraz do… pierścionka zaręczynowego. Wybór odpowiedniego modelu dla tak barwnej osobowości scenicznej, jaką niewątpliwie jest Perry, był dla Blooma zapewne wyzwaniem. Aktor zdecydowanie dokonał  świetnego wyboru, gdyż pierścionek o kształcie kwiatu, doskonale współgra z charakterystycznym stylem Katy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KATY PERRY (@katyperry) Lut 15, 2019 o 2:07 PST

Priyanka Chopra - pierścionek zaręczynowy

Trzydniowe uroczystości ślubne aktorki Bollywood oraz piosenkarza Nicka Jonasa wzbudziły zachwyt mediów i wszystkich osób zainteresowanych tematyką ślubną. Para zawarła bowiem małżeństwo w dwóch tradycjach – pierwsza uroczystość odbyła się w Indiach, w szacunku dla kultury panny młodej, po czym para przeżyła chrześcijańską ceremonię zaślubin, a olśniewająca suknia ślubna projektu Ralpha Laurena, którą miała na sobie Chopra, uznana została jedną z najpiękniejszych sukien ostatnich lat. I podobnie jak kreacja, zniewalająco piękny jest pierścionek zaręczynowy należący do Priyanki. Zdobi go 5-karatowy diament o szlifie poduszkowym. Pierścionek jest projektu marki Tiffany& Co.

Pierścionek zaręczynowy Demi Lovato

W lipcu tego roku swoje zaręczyny ogłosiła piosenkarka i aktorka Demi Lovato, a wybrankiem jej serca został aktor Max Ehrich. Niestety tydzień temu para postanowiła się rozstać i odwołać planowany ślub. Pierścionek, który otrzymała od byłego narzeczonego Lovato, należy do jednych z najpiękniejszych współcześnie projektów biżuteryjnych i ma oszałamiający szlif diamentowy, który uwielbiają gwiazdy. Jego autorem jest Peter Marco, jubiler i projektant ekskluzywnej biżuterii z Kalifornii. 

Co się stanie z suknią ślubną Meghan Markle? Rodzina królewska ma dość oryginalny pomysł>>

Najsłynniejsze pierścionki gwiazd

Pierścionek zaręczynowy Elizabeth Taylor

Elisabeth Taylor wychodziła za mąż, aż…8 razy (i dwukrotnie za tego samego mężczyznę – Richarda Burtona)! O pierścionkach zaręczynowych wielkiej aktorki można byłoby napisać osobny artykuł, dlatego skupmy się na najbardziej zjawiskowym z nich, mianowicie tym otrzymanym od trzeciego męża – producenta filmowego Mike’a Todda. Todd oświadczył się Taylor w 1957 roku i obdarował ukochaną 29.4-karatowym diamentem o szlifie szmaragdowym. Niestety rok po ślubie narzeczony zginął wskutek katastrowy lotniczej i było to jedyne małżeństwo Elizabeth Taylor, które nie zakończyło się rozwodem.

Pierścionek, ze względu na swoje okazałe rozmiary oraz smutną historię miłości tych dwojga, przeszedł do historii jako jeden z najsłynniejszych. 

Pierścionek zaręczynowy Kate Middleton

Ewidentnie jest to jeden z najsłynniejszych pierścionków zaręczynowych w historii. Związek Williama i Kate Middleton od samego początku wzbudzał sensację, ale księżna Cambridge szybko zaskarbiła sobie sympatię miłośników brytyjskiej rodziny królewskiej. Jej pierścionek zaręczynowy pochodzi z kolekcji londyńskiego jubilera Garrard & Co. i pierwotnie należał do Księżnej Diany (otrzymała go od Księcia Karola, ale wybrała sama). Model zdobi 12-karatowy owalny szafir, otoczony czternastoma diamentami, a wszystko oprawione zostało w 18-karatowe białe złoto.

Kate Middleton i jej pierścionek zaręczynowy / GettyImages

Pierścionek zaręczynowy Marylin Monroe

Po dwóch latach związku, baseballista Joe DiMaggio spontanicznie oświadczył się ikonie Hollywood… bez pierścionka zaręczynowego! Zreflektował się natomiast w dniu ich ślubu, 14 stycznia 1954 roku, wręczając Marylin Monroe olśniewający platynową, wysadzaną 36 diamentami obrączkę. Miała to być skromna ceremonia, z sześciorgiem gości, zachowana w tajemnicy. Jednak informacja o zaślubinach sławnej pary wyciekła do prasy i ostatecznie pojawiło się na niej około stu fotoreporterów i fanów. I choć para rozwiodła się jeszcze przed pierwszą rocznicą ślubu, to właśnie ten pierścionek został zapamiętany na lata, z powodu wyjątkowej historii i niestandardowego wyglądu. 

Ujawniono listę najbardziej pożądanych sukien ślubnych gwiazd. Kreacje księżnej Diany i Kim Kardashian cieszą się podobnym zainteresowaniem>>

Najpiękniejsze suknie ślubne prawdziwych księżniczek, księżnych i królowych. Zobacz zachwycające kreacje Grace Kelly, Diany Spencer i innych>>