Od Intensywnego serum do twarzy po olejek na szyję i dekolt – wszystko, czego potrzebujesz, by zapewnić skórze kompleksową pielęgnację w duchu pro-aging, znajdziesz w rewolucyjnej linii Retisil. Dermokosmetyki łączą w sobie potęgę nanotechnologii i zaawansowane składniki aktywne takie jak HPR i krzem organiczny.

Sesderma – pionier w zastosowaniu nanotechnologii 

Mówiąc o marce Sesderma, nie sposób pominąć wspomnianej nanotechnologii – to bez wątpienia jeden z elementów, które ją wyróżniają. Na czym polega fenomen tej technologii? Dzięki wykorzystaniu nanosomów zawarte w nich składniki aktywne docierają do najgłębszych warstw skóry i wykazują większą stabilność, pozostając w niezmienionej formie. Najprościej mówiąc, nanotechnologia zwiększa skuteczność pielęgnacji. Ale nie tylko. Umożliwia także obniżenie stężenia substancji, tym samym nie narażając skóry na podrażnienia. Technologia ta jest wykorzystywana we wszystkich produktach w portfolio marki Sesderma. Jej najnowsza linia nie stanowi od tego wyjątku.

Dermokosmetyki Retisil – rewolucyjna pielęgnacja w duchu pro-aging

Nie jest tajemnicą, że retinoidy to jedne z najbardziej cenionych składników aktywnych. W linii Retisil zastosowano retinian hydroksypinakolonu (HPR), czyli estrem kwasu retinowego, który działa na poziomie komórkowym, dzięki czemu wspomaga regenerację i odnowę. W odróżnieniu od innych typów retinoidów, nie przechodzi konwersji do kwasu retinowego. Przeprowadzone przez markę Sesderma badania wykazały, że w efekcie zapewnia skuteczniejszą pielęgnację bez podrażnień. 

Do najważniejszych składników aktywnych zawartych w produktach Retisil należy również krzem organiczny. To substancja, która stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. W połączeniu z HPR, a także substancjami o działaniu nawilżającym i regenerującym (od peptydów po niskocząsteczkowy kwas hialuronowy), sprawia, że linia Retisil dba o skórę kompleksowo, dostarczając jej tego, co najlepsze.

Sesderma, dermokosmetyki Retisil / Mat. prasowe

Sesderma stworzyła komplementarny zestaw dermokosmetyków, który skutecznie spowalnia proces starzenia. W jego skład wchodzą Intensywne serum i krem pro-aging, czyli produkty przeznaczone do pielęgnacji twarzy. Oba wykazują działanie nawilżające, ujędrniające i przeciwzmarszczkowe. Ponadto wyrównują koloryt.

 Intensywne serum pro-aging Retisil / Mat. prasowe

Intensywny krem pro-aging Retisil / Mat. prasowe

W linii nie zabrakło również kremu stworzonego z myślą o ustach i skórze wokół oczu. To multitasker, który równie dobrze radzi sobie z utratą jędrności, jak i z oznakami zmęczenia. Spłyca zmarszczki i linie mimiczne, poprawia elastyczność skóry, a także zmniejsza widoczność cieni pod oczami.

Krem kontur oczu Retisil / Mat. prasowe

Kropka nad i? Intensywny olejek pro-aging, który można nakładać nie tylko na twarz, ale także szyję i dekolt – obszary, które często (błędnie) są pomijane podczas pielęgnacji. Produkt redukuje zmarszczki, poprawia jędrność skóry i wyrównuje koloryt. Kolejny plus? Szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy.

Intensywny olejek pro-aging Retisil / Mat. prasowe

Więcej informacji na temat linii Retisil, a także innych dermokosmetyków Sesderma, znajdziesz na sesderma.pl.

Produkty Sesderma są dostępne:
– w aptekach specjalizujących się w ofercie dermokosmetycznej,
– w wybranych sklepach e-commerce,
–  w wybranych marketplace.

Materiał promocyjny marki Sesderma