Jak działają kosmetyki nawilżające?
Produkty nawilżające zawierają glikozaminoglikany, które zapewniają prawidłową regenerację naskórka. Budują płaszcz ochronny, dzięki któremu skóra jest bardziej odporna na uszkodzenia i alergeny. Zapobiegają nadmiernemu odparowywaniu wody. To wszystko wpływa na jędrność skóry i jej koloryt.

Nawilżający SOS
Po opalaniu, przed wyjściem lub za każdym razem kiedy czujesz napięcie czy ściągnięcie skóry sięgnij po produkt SOS w postaci ampułek, masek lub boosterów. Przede wszystkim, każdy z tych kosmetyków posiada większe stężenie składników nawilżających niż kremy do codziennej pielęgnacji. Poza tym, formuły produktów, jak i ich konsystencje są stworzone w taki sposób, abyś mogła bez problemu włączyć je do swoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych.

Ampułki Uniqcure Hydrating Concentrate – 7 ampułek na 7 dni tygodnia, a każdy dzień dostarcza większą dawkę nawilżenia. To wszystko dzięki NMF i łagodzącej prowitaminie B5. Ampułki mają na tyle lekką konsystencję, że z powodzeniem możesz stosować je po porannym oczyszczaniu skóry, a następnie nałożyć makijaż.

Maska MyMask Fresh Sorbet – lekka żelowa maska z efektem chłodzącym przyniesie cudowne ukojenie podrażnionej skórze po opalaniu. Maska na bazie wody z lodowca z minerałami zapewni właściwą regenerację naskórka, a kojący malachit dodatkowo nada jej przyjemny odcień.

Moisturizing Booster Power Hyaluronic – ten wyjątkowy multifunkcyjny produkt z kwasem hialuronowym i ksylitolem to must-have dla każdego. Poprawia wygląd skóry, wzmacnia działanie nawilżające każdego produktu. Szczególnie polecamy dodanie kilku kropel boostera do kremu – dzięki temu krem zyska przyjemną konsystencję i mocne nawilżające właściwości.

Thermal Concentrate Water Spray Aquathermwoda termalna z linii Aquatherm nie przez przypadek jest nazywana mgiełką nawilżająco-kojącą. Jest niezastąpiona w podróży – odświeża, zapewnia łagodne wyciszenie skóry. Dodatkowo – utrwala makijaż.

Dbaj o skórę przez cały rok
Najczęściej sięgamy po kosmetyki nawilżające i kremy z filtrem w letnich miesiącach. Jednak warto utrzymać te prawidłowe nawyki pielęgnacyjne przez cały rok. Do kremu nawilżającego i filtra (wybieraj ochronę UVA/UVB/HEV) dodaj jeszcze antyoksydanty (witamina C!), a Twoja skóra Ci podziękuje. Będziesz cieszyć się promiennym wyglądem, a procesy starzenia będą zachodzić znacznie wolniej.

Nie wiesz, które produkty wybrać? Postaw na zestawy, specjalnie przygotowane przez profesjonalistów! W zestawach znajdziesz jeden lub dwa pełnowartościowe produkty oraz mniejsze, pasujące do nich kosmetyki w pojemnościach idealnych do wypróbowania.