Recepta na młodość?

Nie ma się co oszukiwać – bez względu na to, jak dobrych i drogich kremów byś nie używała, już nigdy nie wrócisz do kondycji skóry, którą miałaś w młodzieńczym okresie... I to jest jak najbardziej OK! Normalizowanie procesów starzenia się w Social Mediach, angażowanie do wielu kampanii dojrzałych modelek, aktorki w wieku naszych mam mówiące głośno o tym, że starzenie się jest pięknym elementem naszej drogi – to wszystko sprawia, że kochamy siebie niezależnie od wieku i przyjmujemy kolejny etap naszego życia oraz towarzyszące mu zmiany jako rzecz absolutnie normalną.  

Materiały prasowe

Procesu starzenia się skóry oczywiście nie zatrzymamy. Możemy go jednak spowolnić, m.in. spożywając produkty będące źródłem antyoksydantów, prowadząc zdrowy tryb życia, dbając o wystarczającą ilość snu, ograniczając sytuacje stresowe i ekspozycję na promienie słoneczne. W skrócie – żyjąc zdrowo. Wiemy, że ta lista jest dość długa, ale jeśli dodamy do niej regularną pielęgnację, zbilansowaną dietę i świadomą suplementację, mamy gotowy przepis na to, żeby jak najdłużej cieszyć się nie tylko świetną formą, lecz także zdrowo wyglądającą skórą. 

Jest wiele powodów, dla których warto się wspomóc suplementacją wysokiej jakości(!) kolagenem. Nas najbardziej przekonuje fakt, że po 20. roku życia ilość kolagenu w naszym organizmie zaczyna się zmniejszać. Z roku na rok możemy obserwować, jak coraz bardziej wpływa to na kondycję naszej skóry. I dlatego właśnie coraz więcej z nas myśli o uzupełnianiu kolagenu – żeby możliwie jak najbardziej wspierać spowolnienie tego nieuchronnego procesu.

Co również istotne, istnieją badania potwierdzające tezę, że wspomaganie się peptydami kolagenowymi Verisol® pomaga zmniejszyć objętość zmarszczek wokół oczu. *

Materiały prasowe

Ale czym właściwie jest kolagen? Nie bez powodu słyszy się o nim coraz częściej. To substancja, która stanowi ok. 30% całkowitego białka w naszym organizmie. Jest niezbędny dla stawów, kości, mięśni, więzadeł, ścięgien oraz skóry i włosów i paznokci. Stymuluje metabolizm komórek skóry i dostarcza im aminokwasy kolagenowe. Kolagen występuje naturalnie w różnych tkankach i narządach (m.in. w skórze, kościach, ścięgnach, więzadłach, chrząstkach). To jednak nie tylko istotny element budulcowy. Kolagen pełni bowiem również funkcję wzmacniającą i ochronną.** 

Kolagen nazywany jest niekiedy „białkiem młodości”.

Kolagen: na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Jest kilka kwestii, o których warto pamiętać przy wyborze najlepszego produktu. Tak, kolagen kolagenowi nierówny, a im lepsza jego jakość, tym mniej go potrzebujesz, żeby osiągnąć upragnione efekty. Który jest zatem najlepszy?

Po pierwsze, rozważ ten hydrolizowany, o niskiej masie cząsteczkowej. Jest o wiele lepiej wchłaniany w jelicie cienkim, a dodatkowo przenosi się do tkanek, które go potrzebują. Żeby ci to dobrze zobrazować – peptydy kolagenowe o masie 3-6 kDa mają znacznie lepszą wchłanialność aniżeli cząsteczki kolagenu o masie 300 kDa!

Istnieje też kilka rodzajów hydrolizy kolagenu (enzymatyczna, termiczna, chemiczna). To właśnie enzymatyczna umożliwia uzyskanie dobrze przyswajalnych peptydów kolagenowych. Kolagen hydrolizowany stosuje się często po to, żeby zredukować zmarszczki, pozbyć się cellulitu czy poprawić elastyczność skóry. Badania potwierdzają tezę, że suplementacja kolagenem VERISOL® wspomaga walkę z łamliwością paznokci i pozytywnie wpływa na pogrubienie włosów. ***

Materiały prasowe

Kolejne pytanie  kolagen rybi czy wołowy? Nie ma jednoznacznych badań dotyczących tego, który z nich wykazuje bardziej skuteczne działanie. Możesz zatem wybrać ten, który po prostu lepiej ci smakuje (lub który nie będzie cię alergizował). ****

Jednak najistotniejszym elementem, który powinnaś więc wziąć pod uwagę, jest zwrócenie uwagi na badania kliniczne potwierdzające skuteczność składników zawartych w danym suplemencie diety. Aktualnie za wiarygodne uznaje się wyniki badań opartych na dowodach naukowych i aktualnych danych EBM (Evidence Based Medicine). Podstawą EMB są badania kliniczne randomizowane, prowadzone metodą podwójnie ślepej próby kontrolowane placebo. Działanie peptydów kolagenowych VERISOL® zostało poparte właśnie takimi badaniami. Dowodzą one, że stosowanie zaledwie 2,5 g peptydów kolagenowych VERISOL® wspiera poprawę elastyczności skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek i cellulitu.

Materiały prasowe

Kolagenowa Formuła Piękna Remé 

Kolagenowa Formuła Piękna Remé zawiera cenne, wspomniane wyżej, hydrolizowane peptydy kolagenowe VERISOL®. Dodatkowo wzbogacono ją o inne minerały i witaminy, które działają na skórę wielotorowo i mają pozytywny wpływ m.in. na proces wzmacniania paznokci oraz zagęszczenia włosów. W składzie suplementy diety Remé znajdziesz witaminę A, C, witaminy z grupy B (ryboflaminę, niacynę, biotynę), jod, cynk i selen, miedź. Te produkty nie zawierają laktozy, są bezglutenowe, poza tym znajdziesz w nich tylko naturalnie występujące cukry. 

Kolagenowa Formuła Piękna Remé jest dostępna w kilku wersjach smakowych w wygodnej postaci proszku. Do wybory mamy smak neutralny, pomarańcza+marakuja, truskawka+opuncja figowa i nowe, limitowane odsłony, czyli caffè late o smaku orzechowym i caffè latte o smaku waniliowym – orzechowa wersja zawiera 40 mg kofeiny na porcję, a waniliowa 32 mg/porcję. Połącz go ze swoim ulubionym koktajlem, sokiem, mlekiem roślinnym czy owsianką i stosuj jego ilość zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Kawowe wersje najlepiej smakują przygotowane na bazie letniego mleka roślinnego lub tradycyjnego. Również w tym przypadku kluczowa jest regularność! Warto więc do swojej kolagenowej suplementacji  podchodzić sumiennie, jako że pierwsze efekty dostrzeżesz po kilku/kilkunastu tygodniach regularnego stosowania raz dziennie. 

Materiały prasowe

Suplement diety jest środkiem spożywczym, który nie może zastępować zróżnicowanej i zrównoważonej diety oraz zdrowego stylu życia. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.


* Proksch E, Schunck M, Zague V, Segger D, Degwert J, Oesser S. Oral intake of specific bioactive collagen peptides reduces skin wrinkles and increases dermal matrix synthesis. Skin Pharmacol Physiol. 2014;27(3):113-9. doi: 10.1159/000355523. Epub 2013 Dec 24. PMID: 24401291.

** Di Lullo, Gloria A.; Sweeney, Shawn M.; Körkkö, Jarmo; Ala-Kokko, Leena & San Antonio, James D. (2002). "Mapping the Ligand-binding Sites and Disease-associated Mutations on the Most Abundant Protein in the Human, Type I Collagen". J. Biol. Chem. 277 (6): 4223–31. doi:10.1074/jbc.M110709200. PMID 11704682. 

*** https://sisneo.com/en/blog/differences-and-benefits-between-hydrolyzed-collagen-and-collagen

**** Ricard-Blum S. The collagen family. Cold Spring Harb Perspect Biol. 2011 Jan 1;3(1):a004978. doi: 10.1101/cshperspect.a004978. PMID: 21421911; PMCID: PMC3003457