Jak zadbać o zdrowe paznokcie?

Paznokcie, podobnie jak każda inna część naszego ciała, odzwierciedlają ogólny stan naszego zdrowia. Zanim zaczniemy eksperymentować z najnowszymi trendami w manicure, ważne jest, aby zacząć od podstaw, czyli zapewnienia paznokciom odpowiednich składników odżywczych i właściwej pielęgnacji.

Niezwykle ważna jest dieta bogata w biotynę (witamina B7), witaminę E, żelazo, magnez, białko oraz omega-3. Produkty takie jak ryby, awokado, orzechy, jajka, nasiona chia, czy brokuły wspomogą wygląd paznokci oraz poprawią kondycję skóry i włosów. Pij także dużo wody! Hydratacja ma kluczowe znaczenie nie tylko dla ogólnego zdrowia, ale również dla wyglądu paznokci. Odwodnione ciało często objawia się suchą i łuszczącą się skórą wokół paznokci oraz matowymi i łamliwymi płytkami paznokciowymi.

Codzienna pielęgnacja dłoni i paznokci

Regularna i prawidłowa pielęgnacja może przynieść zdumiewające rezultaty, sprawiając, że paznokcie będą silne, zdrowe i gotowe na każdą stylizację.

Dbaj o utrzymanie paznokci w czystości i odpowiedniej długości. Regularnie je obcinaj, unikając nadmiernego skracania. Warto także regularnie piłować paznokcie, aby nadać im kształt i uniknąć rozdwajania. Używaj delikatnych pilników, najlepiej szklanych lub papierowych, zawsze piłując w jednym kierunku, aby nie uszkadzać struktury paznokcia. Co ze skórkami? Pełnią ważną rolę ochronną, zatem zamiast ich obcinać, lepiej jest je regularnie nawilżać i delikatnie odsuwać po zmiękczeniu, np. po kąpieli. I wreszcie – nawilżanie. Dłonie i paznokcie są codziennie narażone na szereg czynników, które mogą je wysuszać, takich jak mydło, środki czystości, a nawet zmienna pogoda. Dlatego tak ważne jest stosowanie kremów do rąk, które zawierają składniki nawilżające i regenerujące.

mat. prasowe

Przełomowe serum z technologią regenerującą paznokcie Repair Mode™

Innowacyjne serum do paznokci Repair Mode™ to produkt, który wzbogacił portfolio marki OPI. Opatentowana technologia Ulti-Plex™ zapewnia głęboką regenerację, odbudowując 99% białka keratynowego i wzmacniając paznokcie czterokrotnie w zaledwie 6 dni. To pierwsze serum tego rodzaju, które działa nie tylko na powierzchni. Aktywne składniki serum wnikają w głąb paznokcia, budując nowe wiązania, dzięki czemu stają się mocniejsze, gładsze i zregenerowane. Repair Mode™ chroni również paznokcie przed codziennymi uszkodzeniami.

„Uszkodzenia paznokci powstają w wyniku codziennych czynności, takich jak mycie rąk, sprzątanie, czy nawet podczas prysznica, kiedy rozkładają wiązania keratynowe. Naszym celem było zrewolucjonizowanie pielęgnacji słabych i zniszczonych paznokci oraz walka z codziennymi uszkodzeniami poprzez opracowanie technologii, która mogłaby naprawić zerwane wiązania od wewnątrz paznokcia. Technologia Ulti-Plex wnika w głąb paznokcia, budując wiązania w uszkodzonej keratynie, regenerując je i chroniąc.”– wyjaśnia Sarah Fairneny, wiceprezes ds. Badań i Rozwoju marki OPI. 

mat. prasowe

Bestsellerowa odżywka Nail Envy® w ulepszonej formule

Dodatkowo, OPI odświeża swoją bestsellerową odżywkę Nail Envy®, prezentując nową wegańską formułę i sześć nowych kolorów. Zawierająca technologię Tri-Flex™, formuła tworzy na powierzchni paznokcia osłonę wzmacniającą, jednocześnie odżywiając paznokcie dzięki zawartości biotyny, witamin A, C, E i wapnia. Już po tygodniu użytkowania, 98% konsumentów potwierdza odżywienie paznokci, a 94% zauważa ich natychmiastową poprawę.

OPI oferuje teraz gamę ośmiu kolorów odżywki Nail Envy®, w tym sześć nowych odcieni: dwa subtelne i naturalne: Alpine Snow i Big Apple Red, oraz cztery wyraziste odcienie: Powerful Pink, Tough Luv, All Night Strong i Double Nude-y, dołączają do dobrze znanych już Pink do Envy i Bubble Bath.

Odżywka Nail Envy® w odcieniu Big Apple Red / mat. prasowe

Działanie ze zdwojoną siłą

Dream Rou-team to kuracja Power Pair łącząca Repair Mode™ i Nail Envy®. Ten niezwykły duet zapewnia piękne, mocne i zdrowe, naturalne paznokcie.
Repair Mode™ jest zalecany w przypadku uszkodzonych paznokci, aby pomóc utrzymać je w optymalnym stanie. Należy go stosować dwa razy dziennie (rano i wieczorem) przez sześć dni. Z kolei Nail Envy® polecany jest do każdego rodzaju paznokci, w tym do paznokci słabych, cienkich, miękkich i pękających. Należy nakładać go raz dziennie przez sześć dni, przy pierwszej aplikacji dwie warstwy na paznokcie, a później po jednej warstwie, przez sześć kolejnych dni. Siódmego dnia należy zmyć całość i powtórzy proces. Najlepiej użyć najpierw serum, aby zregenerować paznokcie, a następnie nakładać odżywkę, by zachować siłę i ochronę.

Kompleksowa troska od podstaw

Pielęgnacja ciała i paznokci to proces, który wymaga czasu i cierpliwości. Regularne stosowanie się do zasad zdrowej diety, odpowiednie nawilżenie i nawodnienie organizmu oraz używanie produktów wysokiej jakości, takich jak serum Repair Mode™ i odżywka Nail Envy® od OPI, zapewnia ciągłość w dbaniu o najlepszy stan paznokci i powinno stać się nieodłącznym elementem rutyny. Wybór produktów, które są efektem zaawansowanych badań i innowacji, gwarantuje nie tylko natychmiastową poprawę wyglądu paznokci, ale również długotrwałą ochronę i regenerację.

mat. prasowe

Pamiętaj, że dłonie i paznokcie są Twoją wizytówką – dbając o nie, dbasz o swój wizerunek i samopoczucie. Regularna i świadoma pielęgnacja paznokci może przynieść znaczące efekty, sprawiając, że paznokcie będą silne, zdrowe i piękne, gotowe na każdą stylizację.

Produkty OPI są dostępne w perfumeriach Douglas.

Materiał promocyjny marki OPI