Justyna i Paweł, para fizjoterapeutów, która poznała się jeszcze w szkole i wspólnie postanowiła rozpocząć podróż swojego życia. Do dziś z niej właściwie nie wrócili, bo podróżują non stop. Zaczęło się od wspólnej wyprawy do Hiszpanii do pracy. Tam zakochali się w wędrowaniu i postanowili, że spędzą życie, zwiedzając świat.  

Zaręczyli się w Maroku, pobrali na bajkowej plaży na Dominikanie. W 2018 roku wyruszyli w swoją wielką podróż, kupując bilet tylko w jedną stronę. Do Azji. Spędzili 8 miesięcy w trasie oglądając Tajlandię, Borneo, Wietnam, Sri Lankę, Filipiny i Kambodżę (z czego część na motocyklu). Zachwycali się Singapurem i Hong Kongiem, kochali zarówno miasta jak i bezdroża.  

Jak dzielą obowiązki? Justyna wymyśla i organizuje podróże. Paweł daje poczucie stabilizacji, urealnia plany i jest chodzącym bezpieczeństwem i opanowaniem. Kocha fotografię i jazdę rowerem. Idealnie się uzupełniają. Jury Turystycznych Mistrzostw Blogerów wybrało ich, by opisali dla nas Małopolskę.  

Zaczęli od Beskidu Wyspowego, czyli tej części regionu od Doliny Raby po Kotlinę Sądecką. To świetny teren dla początkujących traperów, gdyż szczyty nie są bardzo wymagające a szlaki należą do łagodnych.  

Tytułowych wysp jest aż 53 i wspólnie tworzą Główny Szlak Beskidu Wyspowego. Najwyższy z nich to Mogielnica. „Na szczycie znajduje się 20-metrowa wieża widokowa, skąd we wszystkich kierunkach można podziwiać panoramę Beskidów, Gorców, a przy dobrej widoczności nawet Tatr”, piszą autorzy. Wędrowcy często wybierają także szlak na Luboń Wielki, gdzie na szczycie czeka urocze schronisko pamiętające lata 30. XX wieku. Tereny te uwielbiają nie tylko piechurzy, ale i rowerzyści, którzy mają tu świetne widokowe trasy. Justyna i Paweł dokładnie opisują szlaki i dołączają magiczne zdjęcia. Jedno spojrzenie i… pakujemy walizki. Czytajcie i oglądajcie ich materiały z Małopolski. Będzie się działo. 

Wszystkie wpisy znajdziecie na mistrzostwablogerow.polska.travel/ oraz na blogu coupleaway.com