Moonage Daydream" - takiego Bowiego nie znacie

Moonage Daydream" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Davida Bowiego. Produkcja odda hołd artyście, który bez wątpienia był jednym z najważniejszych muzyków XXI wieku i którego twórczość na stałe wpisała się w historię popkultury. W filmie zobaczymy niepublikowane wcześniej materiały filmowe oraz liczne występy artysty. Narratorem dokumentu jest sam Bowie. Film, którego produkcja zajęła pięć lat, określany jest jako "pełnometrażowa eksperymentalna odyseja filmowa”, ponieważ przygląda się nie tylko życiu, ale także twórczej wizji artysty, który pracował w kilku dziedzinach - przede wszystkim w muzyce i filmie - ale także w ciągu swojego życia zgłębiał różne formy sztuki, takie jak taniec, malarstwo, rzeźba, kolaże, scenopisarstwo, aktorstwo i teatr na żywo.

 

Za film odpowiedzialny jest nominowany do Oscara Brett Morgen, znany z takich filmów jak "Kurt Cobain: Montage of Heck", "The Kid Stays in the Picture" i „Jane”.  Morgen promował „Moonage Daydream” podczas CinemaCon, podkreślając, że w dużej mierze jest to dokument kształtowany przez tysiące godzin rzadkich nagrań z występów muzyka i materiałów z prywatnego archiwum Bowiego, do których reżyser otrzymał dostęp w 2017 roku i nad którymi spędził dwa lata przygotowując film.

"Bowiego nie da się zdefiniować, można go doświadczyć. Dlatego właśnie stworzyliśmy film 'Moonage Daydream', który ma być wyjątkowym doświadczeniem filmowym" - powiedział Morgen tłumowi zgromadzonemu na CinemaCon.

Moonage Daydream”  ma mieć swoją premierę na HBO i HBO Max wiosną 2023 roku.