Urodzona w Niemczech w 1981 roku, Kamali studiowała projektowanie mody na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Trewirze, a w 2007 roku ukończyła Central Saint Martins, uczelnię wchodzącą w skład University of the Arts w Londynie, rozpoczynając karierę w Chloé jako część zespołu Philo. Ponownie dołączyła do Chloé w 2013 roku jako dyrektor ds. projektowania pod kierownictwem Waight Keller do 2016 roku, kiedy to odeszła, aby zostać dyrektorem ds. projektowania odzieży damskiej Saint Laurent pod kierownictwem Anthony'ego Vaccarello.

Wyrażając swoją głęboką więź z Chloé, Kamali napisała w oświadczeniu: "Moje serce zawsze należało do Chloé. Było tak odkąd przekroczyłam te drzwi ponad 20 lat temu. Powracanie tu wydaje się czymś naturalnym i bardzo osobistym. Jestem niezwykle zaszczycona, że mogę objąć tę rolę i rozwijać wizję, którą Gaby Aghion i Karl Lagerfeld zdefiniowali na początku historii Maison. Mam nadzieję, że uda mi się uchwycić emocjonalną więź i ducha Chloé na dzień dzisiejszy".

Zatrudnienie Kamali jest szczególnie istotne w kontekście obecnego środowiska modowego. Dzieje się to po ogłoszeniu, że Seán McGirr zastąpi Sarah Burton na stanowisku dyrektora kreatywnego marki Alexander McQueen, co wskazuje na tendencję firmy Kering do mianowania białych dyrektorów kreatywnych płci męskiej. Tymczasem Chloé ma bogatą historię promowania kobiet na najwyższe stanowiska kreatywne. Oprócz początkowego zaangażowania Karla Lagerfelda u boku założycielki Gaby Aghion, Chloé konsekwentnie zatrudnia kobiety na stanowiska kierownicze.

Wkład tych niezwykłych kobiet, w tym Aghion, Phoebe Philo, Gabrieli Hearst i Clare Waight Keller, zostanie uczczony na nadchodzącej wystawie "Mood of the Moment: Gaby Aghion and the House of Chloé" w Muzeum Żydowskim w Nowym Jorku, która zostanie otwarta 13 października.

Podczas gdy pasjonaci mody z niecierpliwością czekają na debiut Kamali, mogą już zakreślić sobie w kalendarzach termin jej pierwszej pre-kolekcji dla Chloé, która ma zostać zaprezentowana w Paryżu w styczniu 2024 roku. Jej kolekcja na sezon jesień/zima 2024 zostanie zaprezentowana podczas Paryskiego Tygodnia Mody w lutym 2024 roku.