Tajniki oddziaływania liczb na nasze życie zgłębia numerologia, a liczby, które są związane z naszym losem (a może to my jesteśmy podporządkowani konkretnym liczbom?) są nazywane wibracjami urodzenia. Obliczyć taką wibrację jest niezwykle łatwo – wystarczy dodać wszystkie cyfry swojej pełnej daty urodzenia, po czym zsumować wartości tworzące wynik tego działania. Na przykład, jeśli ktoś urodził się 30.04.1995 roku, wykonujemy następujące, proste działanie: 3+0+0+4+1+9+9+5= 31, 3+1= 4. Wibracją urodzenia takiej osoby jest zatem liczba 4. Warto pamiętać, że nie musimy głowić się nad tym, czy naszą wibracją jest numerologiczna 10 czy 1 – w przypadku 10 po dodaniu 1 i 0 otrzymamy 1, a więc naszą wibracją urodzenia pozostaje wtedy jedynka. 

Co oznacza liczba 1?

Znaczenie liczny 1 to niezależność i siła charakteru. Jest uważana za początek, źródło, przewodnik. Jedynka w numerologii to po prostu liczba-lider. Za 1 podążają inne liczby, to ona nadaje ton wydarzeniom, ona kształtuje rzeczywistość wokół siebie poprzez podporządkowywanie sobie innych. Te wszystkie cechy mają odzwierciedlenie w charakterze i sposobie bycia osób, których wibracją jest jedynka. W tarocie jedynka wiąże się z Magiem, a w astrologii odpowiada jej Merkury.

Jaka jest numerologiczna 1?

Numerologiczna jedynka jest osobą otwartą, przebojową i niezwykle pewną siebie. Dzięki sile swojego charakteru potrafi zjednać sobie ludzkie serca i umysły, zdobyć przychylność swojego otoczenia. Ludzie na co dzień obcujący z jedynką na pewno zauważą, że jest ona niezwykle energiczna i motywująca, potrafi sprawić, że drugi człowiek poczuje się dowartościowany i doceniony. Osoby o tej wibracji urodzenia świetnie zagrzewają innych do działania, swoją energią zarażają wszystkich wokół. Jedynki same także uwielbiają być docenianymi przez innych, lubią być w centrum uwagi, a także wydawać polecenia i zarządzać. To właśnie możliwość przewodzenia sprawia, że czują się najlepiej. Niestety powszechną wadą jedynek jest narzucanie swojego zdania i sposobu działania, co w przypadku braku umiaru może wywoływać niechęć innych ludzi. Brak poklasku przynosi im rozczarowania, a te są przyjmowane przez jedynki różnie – ze złością lub agresją. Niekiedy też reakcją na porażki jest zamknięcie w sobie i samoizolacja, całkowite zniechęcenie. Motorem napędowym dla takich osób są ich sukcesy i uznanie, a nawet podziw ze strony otoczenia. Jedynki są osobami na ogół otwartymi i lubiącymi nowości oraz eksperymenty.

Kobieta - numerologiczna 1

Kobiety-jedynki to wulkany energii i pomysłów. Zazwyczaj mają spore grono przyjaciół różnych płci. Potrafią być czarujące i często są uważane za niezwykle oryginalne osobowości, a ludzie lubią spędzać z nimi czas. Ich niezależność i radosne usposobienie bywa pociągające dla mężczyzn, przez co jedynki nie narzekają na brak adoratorów. Kobiety o wibracji 1 muszą jednak pamiętać, aby nie popadać w samozachwyt – w ich przypadku bowiem może to doprowadzić do skrajnego egoizmu i narcyzmu, a wtedy zniechęcą do siebie zarówno potencjalnych partnerów, jak i oddanych dotychczas przyjaciół. Jeśli należysz do tej grupy kobiet, warto, abyś nie zniechęcała się w przypadku swoich porażek lub w sytuacji, gdy Twoje pomysły lub działania nie znajdują zrozumienia. Nie zapominaj, że to nie popularność i nieomylność decydują o wartości człowieka.

Mężczyzna - numerologiczna 1

Mężczyzna o wibracji urodzenia 1 to przysłowiowy „samiec alfa”. Roztacza wokół siebie atmosferę siły i władczości. Lubi, kiedy wszystko idzie po jego myśli. W najbliższym otoczeniu cieszy się popularnością, jest uważany za eksperta w swojej dziedzinie. Mężczyzna-jedynka może być wizjonerem, dobrze radzi sobie w sytuacjach, w których wymagane jest podjęcie ryzyka lub trudnej decyzji, przez co uważany jest za osobę, na której można polegać. Podobnie jak kobiety-jedynki, mężczyźni o tej wibracji nie narzekają na brak zainteresowania płci przeciwnej. Muszą jednak uważać, aby swojej wrodzonej siły przyciągania i atrakcyjności nie wykorzystywać w zbyt egoistyczny sposób. Tacy mężczyźni miewają bowiem skłonności do manipulowania innymi ludźmi dla osiągania własnych celów. Ich popularność i sukcesy mogą także sprawić, że zupełnie nieświadomie i niechcący narobią sobie wrogów, co może skończyć się dla nich nieprzyjemnie i stresująco. Jest to o tyle ważne, że jedynki niezbyt dobrze przyjmują krytykę i porażki, co w przypadku mężczyzn może objawiać się złością i agresywnym zachowaniem. Aby cieszyć się w pełni swoimi zaletami, mężczyźni o tej wibracji urodzenia powinni pamiętać o tym, by nie nadużywać swojej władzy i unikać zbyt ostentacyjnego wpływania na decyzje innych ludzi – będą mogli wówczas delektować się owocami swojej innowacyjności i odwagi.

Numerologiczna 1 w pracy

Jedynka w numerologii to niezależność - w pracy taka osoba sprawdzi się więc najlepiej na stanowisku samodzielnym, z możliwością swobodnego działania i podejmowania niezależnych decyzji. Dlatego właśnie jedynki świetnie odnajdują się jako kierownicy, menadżerowie, dyrektorzy – są po prostu urodzeni, aby zarządzać. Dużą satysfakcję daje im możliwość ciągłego udowadniania sobie i innym, że ich pomysły sprawdzają się i są strzałem w dziesiątkę. Wadą (szczególnie z punktu widzenia podwładnych) będzie momentami despotyczne podejście, obarczanie innych nadmiarem pracy (w myśl zasady „skoro ja mogę, to oni też muszą sobie poradzić”), a także ogromne ego, które nie znosi porażek i słabo radzi sobie z głosami sprzeciwu i odmiennym spojrzeniem na kwestie służbowe. Jedynka może być również dość problematycznym podwładnym, a wynika to z jej wrodzonej buntowniczości. Z drugiej strony może doskonale motywować współpracowników do działania, a jako przełożony – doceniać ich wysiłek.

Numerologiczna 1 w miłości

W miłości numerologiczne jedynki są na pewno niełatwymi, choć oddanymi parterami. Ich pewność siebie i częste przekonanie o własnej wyjątkowości czyni je atrakcyjnymi w oczach potencjalnych partnerów, przynajmniej w pierwszej fazie zakochania i w początkowym okresie związku. Są to osoby, które potrafią sprawić, że inni będą się o nich starać i zalecać się do nich na przeróżne sposoby. Schody mogą pojawić się później, kiedy okres oczarowania i pierwszego zauroczenia minie, a partner zacznie, oprócz zalet, dostrzegać także wady jedynki. Wśród tych wad prawdopodobnie pojawią się cechy takie jak władczość, egoizm, potrzeba ciągłego adorowania. Popularność jedynek może także przysporzyć związkowi problemów związanych z zazdrością. Miłosną zaletą jedynek jest ich pomysłowość – w związkach z nimi raczej nie zagości nuda i rutyna. Ludzie o tej wibracji zazwyczaj są też opiekuńczy, czuli i stali w uczuciach. Ich potrzeba wolności i własnej przestrzeni może być czymś, co nie każdemu przypadnie do gustu.

Kto pasuje do numerologicznej 1?

Do numerologicznej 1 pasują przede wszystkim osoby, którym nie przeszkadza silny charakter i narzucanie swojej woli przez innych – a więc raczej uległe, łatwo przyjmujące cudze pomysły i polecenia. Partnerom 1 przyda się również spokojne usposobienie, zwłaszcza w sytuacjach, gdy ich 1 zostanie wyprowadzona z równowagi. Taki duet będzie się wówczas dobrze uzupełniał i wspierał. Otwartość oraz tolerancja na zmiany również okażą się przydatne, jeśli planujemy nawiązać relację z kimś o wibracji 1 – jedynki cechują się bowiem niezwykłą energicznością i pomysłowością, a ich idee mogą wydawać się czasem dość ekscentryczne. Dobrym połączeniem będzie 1+3 - ze względu na kreatywność trójek i ich zdolność tolerowania dominującej osobowości jedynek. Udanym duetem będzie również piątka i jedynka – osoby obu tych wibracji odznaczają się energią i pragnieniem zdobywania nowych doświadczeń, ich związek może być zatem niezwykle ekscytujący. Także osoby cierpliwe, będące dwójkami, okażą się dobrym wsparciem dla jedynek.