Na ten serial czekają wszyscy fani starej "Gossip Girl". Gdy kilka miesięcy temu potwierdzono kontynuację serialu "Plotkara" w internecie zawrzało. Komentarzom nie było końca. Jak się okazało w produkcji nastąpi wiele zmian. Zwłaszcza w obsadzie. 

Nowa "Plotkara": fabuła premierowych odcinków

Akcja premierowego sezonu będzie miała miejsce osiem lat po zakończeniu znanej przez nas historii, stąd nowi bohaterowie. Spokojnie, "Plotkara" nadal będzie opowiadać o sprawach sercowych młodych nowojorczyków, a dokładnie grupy uczniów Constance & St. Jude's. Nie zabraknie też tajemnic, dramatycznych sytuacji oraz świetnych kostiumów. Opublikowane w listopadzie fotografie ukazują modne skórzane płaszcze, popularne slip dress, swetry w kratę, długie koszule typu oversize, a także... suknie wieczorowe! Uwaga, pojawi się też wątek LGBTQ+. W rozmowie z magazynem Cosmopolitan showrunner Joshua Safran ujawnił, że pojawi się nieoczekiwany zwrot akcji i że "bardzo chciałby zobaczyć rozmowę, która będzie się toczyć wśród osó, które to zobaczą".

Serwis Deadline ujawnił, że na razie zamówiono 10 odcinków nowej "Plotkary".

"Plotkara": obsada i postacie w nowym "Gossip Girl"

W obsadzie znalazły się głównie nowe twarze: Emily Alyn Lind (wcieli się w Audrey, dziewczynę będącą w długim związku, która się zastanawia, czy czeka na nią coś więcej), Thomas Doherty, Whitney Peak, Jordan Alexander, Zión Moreno, Adam Chanler-Berat, a także Tavi Gevinson. Ostatnią wymienioną 24-letnią aktorkę możecie znać z czasów, gdy była blogerką i założycielką magazynu "Rookie". Na dodatek, nad serialem czuwa dobrze znana widzom ekipa, czyli Josh Schwartz, Joshua Safran i Stephanie Savage. A w kogo się wcieląmłodzi aktorzy?

  • Zoya (Whitney Peak) ma być żeńską wersją Dana Humphreya i "będzie naszą przewodniczką po tym dziwnym świecie
  • Audrey (Emily Alyn Lind) to córka projektantki mody - czyżby to ona miała być nową Blair Waldorf? 
  • Aki (Evan Mock) - wieloletni chłopak Audrey
  • Julien (Jordan Alexander) jest najlepszą przyjaciółką Audrey i influencerką
  • Flirciarz Max (Thomas Doherty) uwielbia imprezować, co już dało mu przydomek Chucka Bassa, z tą różnicą, że ten nowy bohater "woli bawić się z chłopcami".
  • Pochodzący z Niemiec Obie (Eli Brown) to "bardzo bogaty dobroczyńca"
  • Lunę (Zion Moreno) i Monet (Savannah Smith) określono jako "chór grecki", ale to również mocno rozwinięte postacie w serialu
  • Kate (Tavi Gevinson) to bardzo tajemnicza postać. Twórcy serialu nic o niej nie podają, oprócz tego, że ta bohaterka będzie bardzo ambitna 

Na oficjalnym instagramie produkcji pojawiły się oficjalne fotografie nowej ekipy. Znajdziecie je w galerii zdjęć >>

"Plotkara": czy pojawią się aktorzy z poprzedniej obsady "Gossip Girl"

To pytanie zadają sobie fani serialu od momentu, kiedy potwierdzono kontynuację "Gossip Girl". Gdy emocje trochę opadły, dowiedzieliśmy się, że w premierowej "Plotkarze" nie zobaczymy jednak Blake Lively czy Leighton Meester. Aczkolwiek niektórzy, np. Chace Crawford (serialowy Nate) nie miałby obiekcji zagrać kilku scen. Oficjalnie jedynym nawiązaniem do pierwotnej wersji będzie... głos narratorki. Kristen Bell znów powie widzom: XOXO, Gossip Girl. 

Joshua Safran w rozmowie z Entertainment Tonight przyznał jedynie, że Serena, Blair, Nate i Dan będą częścią serialu, nawet jeśli gwiazdy nie zdecydują się wystąpić w serialu. Słynne postacie będą wspomniane przez nowych bohaterów, bo przecież "uniwersum nadal istnieje". 

Nowa "Plotkara": premiera odcinków. Gdzie będzie można je obejrzeć?

Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale od kilku miesięcy wiemy, że "Plotkara" pojawi się już latem na HBO Max. Pod koniec kwietnia do mediów trafiła więśc, że premiera planowana jest na lipiec! Na Wikipedii widnieje informacja, że dokładnie chodzi o 8 lipca. Mamy nadzieję, że ta platforma będzie już wtedy dostępna również w naszym kraju. Przypomnijmy, pierwotna "Plotkara" była emitowana w latach 2007-2012 i doczekała się sześciu sezonów. 

"Plotkara" na HBO Max. Zobacz pierwszy zwiastun do nowej wersji "Gossip Girl"