Ashley Graham ma sporą konkurencję! Nową gwiazdą modelingu plus size/curve została właśnie Natalie Nootenboom. 16-latka o azjatyckich korzeniach (mama jest Japonką, a tata Amerykaninem) łamie kolejne stereotypy dotyczące dziewczyn pracujących w świecie mody. Na dodatek, dziewczyna jest siostrzenicą pewnego znanego muzyka. Jej wujek to DJ Steve Aoki (brat modelki i aktorki Devon Aoki), którego ceni, za to że "łamał normy w muzyce". 

Nosząca rozmiar 44 przy wzroście 179 centymetrów, Natalie Nootenboom podpisała właśnie kontrakt z agencją Muse (znajdziecie ją w sekcji "Curve"). Jak podaje Huffington Post i Daily Mail, nastolatka ma nadzieję, że ludzie nie będą dłużej myśleć o Azjatkach jak o "malutkich, słodkich i szczupłych" dziewczynach.

Natalie Nootenboom - azjatycka modelka plus size

"Dorastając byłam wyższa, większa i niezgrabna. Byłam przeciwieństwem tego, czego ludzie spodziewali się (po Azjatce, przyp. red.). Dlatego bardzo chcę przekazać, że każdy z nas jest inny. Nie możemy stworzyć jednego schematu i oczekiwać, że wszyscy będą do niego pasować", przyznała Natalie w rozmowie z serwisem internetowym Revelist.

Związana z modelingiem jest również jej siostra Yumi. I to właśnie od niej Nootenboom uczy się samoakceptacji własnego ciała. Natalie podziwia również Katie Willcox, modelkę plus size i autorkę książki "Healthy is the New Skinny".

"Jeśli starasz się robić to co najlepsze dla siebie, dbasz o zdrowie, a twoje ciało jej jakie jest, wygląda inaczej, to nie ma powodu, żeby je nienawidzić lub dostosowywać się do fałszywego ideału piękna".

Natalie Nootenboom - azjatycka modelka plus size

Natalie Nootenboom - azjatycka modelka plus size >>

I'm not always serious ☺️

Post udostępniony przez Godesty (@natalienootenboom)