ABBA powraca! 

Minęło sporo czasu, odkąd robiliśmy razem muzykę. Prawie 40 lat. Wiosną 1982 roku postanowiliśmy zrobić sobie przerwę i teraz stwierdziliśmy, że czas ją skończyć.

Tłumaczy zespół. "Mówi się, że to nieroztropne, by robić 40-letnią przerwę między albumami, dlatego nagraliśmy następcę „The Visitors”. Prawdę mówiąc, główną inspiracją do powrotu do studia było nasze zaangażowanie w stworzenie najdziwniejszego i najbardziej spektakularnego koncertu, o jakim mogliście zamarzyć. Będziemy mogli usiąść na widowni i zobaczyć nasze cyfrowe wcielenia, które wykonają nasze utwory na specjalnie wybudowanej scenie w Londynie wiosną 2022. Dziwne i fantastyczne!" - dodaje ABBA. 

ABBA: "Voyage”

40 lat od premiery ostatniego albumu studyjnego, „The Visitors”, ABBA nie tylko nagrała dwa premierowe utwory – „I Still Have Faith In You” oraz „Don’t Shut Me Down”; oba trafią do koncertowej setlisty – ale także nagrała i wyprodukowała zupełnie nowy album. Nagrania odbyły się w sztokholmskim studiu Riksmixningsverket należącym do Benny’ego.

Album „Voyage” ukaże się 5 listopada 2021 nakładem Universal Music Group.

ABBA: nowe single legendarnego zespołu 

„I Still Have Faith In You” oraz „Don’t Shut Me Down” zaskoczyły fanów podczas dzisiejszej premiery live. Zresztą nie tylko fanów! "Anni-Frid i Agnetha to najwspanialsze wokalistki. Zbierałem szczękę z podłogi, gdy usłyszałem ich wokale w dwóch nowych utworach. To prawdziwe artystki; zupełnie niezainteresowane blichtrem kojarzącym się z gwiazdami pop. One po prostu cieszą się, że mogą spędzić kreatywny czas w studiu" - powiedział zachwycony Björn.

ABBA: trasa koncertowa 

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych grup popowych zespołów wszech czasów, ogłasza powrót w naprawdę wielkim stylu – z rewolucyjnym koncertem zrealizowanym przez firmę George’a Lucasa. W trakcie tego wydarzenia Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid wystąpią cyfrowo z 10-osobowym zespołem w specjalnie zbudowanej w Londynie arenie.

Koncerty rozpoczną się 27 maja 2022. 

Cyfrowe wersje ABBY powstawały przez wiele miesięcy w technologii motion-capture i technice performance z udziałem czwórki z zespołu i ekipy składającej się z 850 osób, z firmy Industrial Light & Magic założonej przez George’a Lucasa. 

Rejestracja do zakupu biletów rozpoczęła się w czwartek, 2 września, o 19:00 polskiego czasu. Ogólna sprzedaż rusza we wtorek, 7 września.