Zawsze wyróżnia się na ulicy i w sekundę przyciąga spojrzenia fotoreporterów, uwielbia łączyć high fashion z modą vintage, robi piorunujące wrażenie. Wygląda tak fenomenalnie, że jej styl regularnie rozkładają na czynniki pierwsze największe branżowe tytuły, a serwisy modowe jako gorący news dnia traktują nawet jej stylizację na siłownię. Bella Hadid szybko stała się współczesną ikoną mody i it girl.

I chociaż jeszcze w 2017 roku współpracowała z Elizabeth Sulcer, a później z Mimi Cuttrell, która doradzała także jej siostrze Gigi - okazuje się, że od dwóch lat Bella stylizuje się zupełnie sama. 

Bella Hadid w oryginalnym komplecie vintage z lat 90. Jest używany, a kosztuje krocie>>

To zaskakująca i odważna decyzja, bo współczesne gwiazdy korzystają z doradców na każdej możliwej płaszczyźnie - i wizerunek nie tylko nie jest tutaj wyjątkiem, ale jedną z kluczowych kategorii. Zarówno Hailey Bieber i Kendall Jenner, jak i Megan Fox pokazują się zawsze w przygotowanych przez stylistki ubraniach (nawet jeśli chodzi o codzienne wyjście do sklepu). Z drugiej strony Hadid właśnie w ostatnich dwóch latach najbardziej zachwyca swoimi stylizacjami, które są kreatywne jak nigdy dotąd i wyróżniają ją na tle innych modelek, co widać także w zawrotnej liczbie publikacji na temat jej modowych wyborów.

O tym, że nie korzysta już z usług stylistki na pełen etat Bella Hadid przyznała w zeszłym roku w wywiadzie dla WSJ Magazine. Powiedziała w nim, że taka decyzja wiązała się z jej stanem psychicznym. To, że znów sama zaczęła wybierać to, co na siebie założy, było jej sposobem na odzyskanie kontroli nad własnym wizerunkiem. "Już dawno nie miałam stylistki, może od dwóch lat. Byłam w ostatnim czasie mentalnie w tak dziwnym miejscu, że wyjście z domu i ubranie się było dla mnie bardzo skomplikowane, zwłaszcza stresując się tym, że paparazzi są na zewnątrz i tak dalej. W ostatnim roku kluczowe było dla mnie to, żeby przekonać się, że nawet jeśli ludzie mówią o moim stylu i bez względu na to, czy im się podoba czy nie, to nie ma żadnego znaczenia, ponieważ to jest coś mojego. Kiedy rano wychodzę z domu, myślę: Czy to mnie uszczęśliwia? Czy czuję się w tym dobrze i komfortowo?".

Bella Hadid „nienawidzi patrzeć w lustro i pozować do zdjęć”. Modelka zdobyła się na zdumiewające wyznanie >>

W tym czasie modelka zdecydowała się korzystać z usług stylistki tylko w przypadku bardzo szczególnych okazji, na przykład czerwonego dywanu. Wybierała wtedy usługi takich branżowych nazwisk, jak wspomniana już Mimi Cuttrell czy Carlos Nazario

Bella Hadid w stylizacji inspirowanej latami 90.>>

Przegląd stylizacji Belli Hadid z ostatnich lat możecie zobaczyć w naszej galerii.