Jaki jest najładniejszy kształt brwi?

Stylizacja brwi odgrywa kluczową rolę w kreowaniu kompletnego wyglądu, podkreślając nie tylko piękno oczu, ale również harmonię proporcji twarzy. Przez ostatnią dekadę widzieliśmy, jak dramatycznie zmieniały się trendy w stylizacji brwi. Zaczynaliśmy od gęstych brwi o geometrycznych krawędziach w stylu modelki Cary Delevingne, przez Instagram brows, naturalne brwi po laminacji czy soap brows, czyli mocno zaczesane do góry brwi na mydło, po powrót mody na cienkie brwi w stylu lat 90. i Y2K. Który z tych kształtów brwi jest najatrakcyjniejszy? „To, co uważane jest za najładniejszy kształt brwi, zależy od indywidualnych preferencji i proporcji twarzy” – mówi Izabela Kurkiewicz, stylistka brwi z warszawskiego salonu Let’s Beauty w Elektrowni Powiśle. Właśnie dlatego dobierając idealny kształt brwi, powinniśmy kierować się kształtem naszej twarzy i stylem.

Najpopularniejsze kształty brwi, a kształt twarzy

•   Zaokrąglone – idealne dla twarzy o kwadratowym lub prostokątnym kształcie. Łagodzą ostre linie i nadają bardziej delikatnego wyglądu.
•   Łuk podniesiony – pasuje do twarzy o owalnym kształcie. Podniesiony łuk dodatkowo wysmukla twarz i dodaje elegancji.
•   Łuk zaokrąglony – polubi się z twarzą o kształcie serca. Łuk zaokrąglony pomaga zrównoważyć proporcje między czołem a żuchwą.
•   Profilowane – to propozycja dla twarzy o trójkątnym kształcie. Pomagają w zdefiniowaniu obszaru oczu i zrównoważeniu proporcji.
•   Proste – zdecyduj się na nie, jeśli masz twarz o okrągłym kształcie. Proste brwi dają iluzję wydłużenia.

Najładniejsze kształty brwiSpotlight/Launchmetrics

Jaki kształt brwi odmładza?

Jeden z najbardziej odmładzających kształtów brwi to delikatnie łukowate. Przez wielu uważane są za najładniejszy kształt brwi. Takie brwi mają między innymi Kim Kardashian i jej młodsza siostra Kylie Jenner. „Ogólnie rzecz biorąc, łagodne i lekko unoszące się brwi, mogą dawać wrażenie odmłodzenia” – potwierdza Izabela Kurkiewicz, stylistka brwi. Jak dodaje ekspertka, aby uzyskać efekt odmłodzenia, warto jest jednak dobrać kształt brwi do indywidualnych rysów twarzy.

„Kluczowe jest dostosowanie kształtu brwi do naturalnych proporcji twarzy, co może skutkować świeższym i bardziej młodzieńczym wyglądem” – mówi Izabela. 

Odmładzające naturalne brwi 

Mimo wszystko, jeżeli twoje brwi są proste lub okrągłe zamienianie ich na siłę w brwi łukowate może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Mocno wyregulowane brwi, zamiast odmładzać, mogą dodawać lat. Z tego powodu, aby uzyskać efekt odmłodzenia za pomocą stylizacji brwi, warto podkreślić ich naturalny kształt. „Dążenie do naturalnego kształtu brwi może równocześnie podkreślić zdrowy wygląd skóry i subtelnie uwydatniać cechy twarzy, co jest kluczowe w kreowaniu wrażenia młodości i świeżości” – kwituje Izabela.

Najładniejsze kształty brwiSpotlight/Launchmetrics

Jakie brwi postarzają?

Według stylistki zbyt cienkie brwi mogą dodatkowo podkreślić oznaki starzenia, więc warto zachować ich naturalną grubość i kształt. „Naturalne brwi często kojarzą się z młodością i świeżością, ponieważ ich autentyczność podkreśla piękno twarzy” – dodaje Izabela. Co ważne, również za ciemne, zbyt mocno pomalowane i wyrysowane brwi, zamiast odmładzać, mogą dodawać lat. „Unikając zbyt agresywnego modelowania brwi, można uzyskać delikatny, uroczy efekt, który daje wrażenia młodzieńczego wyglądu” – mówi Izabela. Dobór koloru brwi jest równie istotny jak ich kształt, dlatego warto dostosować kolor brwi do naturalnego odcienia włosów oraz tonacji skóry. Zatem zanim sięgniesz po ciemną kredkę lub pomadę do brwi, spróbuj podkreślić swój naturalny kształt za pomocą cienia w neutralnym odcieniu. Brwi będą wyrazistsze, ale nie przerysowane. 

Makijażysta ujawnił sekret pełnych i wyrazistych brwi Amal Clooney. Te 2 kosmetyki dają efekt jak po laminacji >>

Jaki kształt brwi przy opadających powiekach?

Osobom z opadającymi powiekami delikatnie łukowate brwi mogą pomóc w otwarciu spojrzenia i zrównoważeniu proporcji twarzy. „W procesie dobierania kształtu brwi dążymy do osiągnięcia harmonijnej symetrii, co pozwala zachować naturalny wygląd. Zaczynamy od uwzględnienia istniejącego kształtu brwi, zwracając uwagę na ich naturalne proporcje. Następnie delikatnie korygujemy te proporcje, minimalnie dostosowując łuki i długość, aby uzyskać symetryczny efekt” – mówi Izabela Kurkiewicz.

„Istotne jest, aby podczas tego procesu zachować umiar, unikając zbyt radykalnych zmian, które mogłyby zakłócić naturalną estetykę twarzy. Dążenie do subtelnych poprawek pozwala podkreślić indywidualność oraz harmonię proporcji, co z kolei przyczynia się do atrakcyjnego i zrównoważonego wyglądu brwi. Architektura brwi wspiera w określeniu właściwego kształtu, dodając precyzję temu procesowi” – dodaje stylistka brwi. 

Najładniejsze kształty brwiSpotlight/Launchmetrics

Najmodniejsze kształty brwi 

Choć trendy w kształtach brwi mogą się zmieniać, klasyka zawsze pozostaje w cenie. „Trendy dotyczące brwi mogą się zmieniać, ale obecnie popularne są naturalne i pełne brwi, które podkreślają indywidualne cechy twarzy” – mówi Izabela Kurkiewicz. Jednym z największych trendów jest mocne wyczesanie i nabłyszczenie włosków. Można je uzyskać między innymi dzięki laminacji, ale również różnych żeli do stylizacji. 

Powrót mody na cienkie brwi

„Aktualnie dominuje trend laminacji brwi, który utrzymuje się przez ostatnie 4-5 lat. Jednak obecnie można zauważyć także powrót do cieńszych brwi, szczególnie wśród młodych dziewczyn, co wskazuje na ewolucję w modzie brwi. Ten powrót do cieńszych brwi może być inspiracją z lat 90., kiedy to ten kształt brwi był szczególnie popularny. Młode dziewczyny często eksperymentują z różnymi stylami, dopasowując je do swojego indywidualnego wyglądu” – mówi Izabela Kurkiewicz.

Najładniejsze kształty brwiSpotlight/Launchmetrics

W stylizacji brwi najważniejsze jest podkreślenie indywidualności i naturalnego piękna, niezależnie od aktualnych trendów. „Warto jednak podkreślić, że najważniejsze jest, aby każdy kształt brwi podkreślał naturalne piękno i pasował do proporcji twarzy danej osoby. Trendy w makijażu mogą się zmieniać, ale indywidualność zawsze pozostaje kluczowa” – kwituje Izabela. Najładniejszy kształt brwi, będzie inny dla każdej z nas, a kluczowe jest poczucie pewności i komfortu z własnym wyglądem.