To było rozstanie, o którym mówili wszyscy. Po 11 lat latach związek Shakiry i Piqué rozpadł się w przykrych okolicznościach. Para przez lata uchodziła za wzór wśród mało trwałych w branży show-biznesu relacji i doczekała się dwóch synów. Pomimo, że nigdy nie zdecydowali się na małżeństwo, wszyscy twierdzili, że jest to jeden z najszczęśliwszych sławnych duetów. Kiedy na jaw wyszły zdrady piłkarza i rozpad relacji fani byli zszokowani. Pikanterii sprawie dodał fakt, że ofiarą tego rozstania była jedna osoba, która nie zamierzała potulnie milczeć. Zamiast ciszy Shakira wybrała upublicznienie swojego żalu napisała piosenkę, w której dissuje byłego partnera i bez wahania podzieliła się ze światem swoją wersją wydarzeń.

Getty Images / Christopher Polk/Billboard Awards 2014

Co dokładnie krok po kroku wydarzyło się podczas tego rozstania? Podsumowujemy dla was najbardziej dramatyczne momenty tej historii. 

1. Czerwiec 2022: Shakira i Piqué ogłaszają separację 

W gazecie El Periodico pojawia się artykuł, w którym możemy przeczytać, że Piqué wyprowadził się z domu. Kilka dni później piosenkarka i piłkarz wydają oświadczenie potwierdzające rozpad ich związku. „Z przykrością potwierdzamy, że się rozstajemy” - napisała para we wspólnym oświadczeniu.- „W tej chwili prosimy o prywatność dla dobra naszych dzieci, które są dla nas najwyższym priorytetem. Z góry dziękuję za zrozumienie i szacunek”. Hiszpański magazyn już wtedy podał, że przyczyną rozpadu związku była zdrada, jednak sami zainteresowani nie komentowali tego faktu. 

Zobacz też: Shakira pozostaje w konflikcie z teściową. Między piosenkarką a mamą Gerarda Piqué doszło do rękoczynów

2. Wrzesień 2022: Shakira udziela szczerego wywiadu ELLE

Dopiero kilka miesięcy po rozstaniu Shakira otwiera się na łamach prasy występując na okładce ELLE US i udzielając obszernego wywiadu. W rozmowie wspomina minione lato jako jeden z najmroczniejszych momentów w jej życiu. "Milczałam i próbowałam poukładać sobie to wszystko w głowie [...]  To ciężki czas nie tylko dla mnie, ale też dla moich dzieci. Paparazzi biwakują przed naszym domem 24 godziny na dobę. Nie ma innego miejsca, w którym ja i moi synowie moglibyśmy się przed nimi ukryć". Gwiazda dodaje, że wciąż budząc się liczy, że był to tylko zły sen. 

"Dla mnie pisanie muzyki jest jak chodzenie do psychiatry, tylko tańsze [śmiech]. Pomaga mi przetwarzać moje emocje i nadawać im sens. Pomaga mi się wyleczyć."- wyznaje w wywiadzie 

3. Październik 2022: Shakira publikuje teledysk, w którym zostaje wyrwane jej serce (dosłownie) 

Jesienią do sieci trafia pierwszy alarmujący video clip do piosenki “Monotonía”. Fani bez wahania traktują go jako bezpośredni komentarz do rozstania z Piqué. W teledysku oglądamy pochłoniętą w smutku Kolumbijkę, która zostaje postrzelona przez tajemniczego mężczyznę. Pocisk uderza z taką siłą, że serce piosenkarki zostaje wyrwane z klatki piersiowej i ląduje na podłodze. Następnie gwiazda opuszcza sklep, w którym doszło do tego surrealistycznego zdarzenia i trzymając w ręku serce, przemierza ulice miasta z dziurą w brzuchu śpiewając:  

„To nie była twoja wina, to nie była moja wina / To była wina monotonii / nigdy nic nie powiedziałam, ale to bolało / wiedziałam, że to się stanie.”

4.

4. Styczeń 2023: Shakira publikuje drugi utwór. "Zamieniłeś Rolexa na Casio”

Na początku roku Kolumbijka wraca z kolejnym hitem, który stanowi dla niej swego rodzaju terapię. Po dwóch tygodniach utwór ma niemal 200 mln odtworzeń, jest to rekordowy wynik dla utworu hiszpańskojęzycznego. W tej piosence Shakira rozprawia się z byłym partnerem nie pozostawiając na nim suchej nitki. W utworze możemy usłyszeć między innymi tekst „Jestem warta tyle co dwie 22-latki. Zamieniłeś Ferrari na Twingo, zamieniłeś Rolexa na Casio”.

Nawiązuje też do jednego ze swoich przebojów z 2009 roku "She Wolf": "Zachowujesz się tak dziwnie, że nawet cię nie poznaję. Jedziesz szybko, zwolnij. Spędzasz tyle czasu na siłowni, ale pracuj też nieco nad swoim mózgiem. Wilczyca taka jak ja nie jest dla nowicjuszy, wilczyca taka jak ja nie jest dla facetów takich jak ty, byłam poza twoją ligą, dlatego jesteś z kimś takim jak ona. Tak wiele mówisz o byciu mistrzem, a kiedy cię potrzebowałam, dałeś mi najgorszą wersję siebie” - śpiewa w utworze Shakira. 

5. Styczeń 2023: Piqué odpowiada

Piłkarz nie pozostaje dłużny i w jednym z wywiadów pokazując nowy zegarek Casio na swoim nadgarstku odgryza się mówiąc, że jego liga The Kings League zyskała sponsora właśnie dzięki utworowi. Dodatkowo Piqué i Clara Chia Marti oficjalnie ogłaszają, że są parą za pośrednictwem wspólnego zdjęcia na Instagramie. 

6. Kwiecień 2023: Shakira wyprowadza się z Barcelony 

„Szukamy teraz tej [stabilności] w innym zakątku świata, obok rodziny, przyjaciół i oceanu” – napisała w oświadczeniu na Twitterze 2 kwietnia- „Dzisiaj rozpoczynamy nowy rozdział w poszukiwaniu szczęścia. ”