Wzajemna niechęć, zazdrość i pretensje rodzące się w relacji teściowej z synową od lat są obiektem żartów i powielanym popkulturowym motywem – chyba każdy kinoman widział choć raz, jak Jennifer Lopez uderza Janę Fondę patelnią w „Sposobie na teściową”. Okazuje się, że zaciekła rywalizacja o względy ukochanego mężczyzny nie zawsze jest tylko krzywdzącym stereotypem czy starym jak świat żartem. Dowodem jest głośne rozstanie Shakiry i Gerarda Piqué, w które aktywnie zaangażowała się matka piłkarza. To, że kolumbijska gwiazda nie darzy Montserrat Bernabéu szczególną sympatią, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Już w bijącym rekordy popularności utworze zarzucała ekspartnerowi, że porzucił ją z „prasą pod drzwiami, długiem w skarbówce” i... domem w bezpośrednim sąsiedztwie teściowej. Później urządzała huczne imprezy, podczas których fani odśpiewywali kąśliwe wersy pod balkonem, a także straszyła rodziców sportowca kukłą czarownicy. Następnym krokiem była budowa muru chroniącego ją przed nieprzychylnymi spojrzeniami. To jednak nie wszystkie kroki, na jakie zdecydowała się zraniona artystka.

Shakira pozostaje w konflikcie z teściową. Między piosenkarką a mamą Gerarda Piqué doszło do rękoczynów

Hiszpańskie media ustaliły przyczyny niezgody między Shakirą i matką Gerarda Piqué. Według źródeł lokalnej prasy kobieta miała zdawać sobie sprawę z romansu syna. Mimo to postanowiła stanąć po stronie niewiernego 36-latka i zataić ten fakt przed jego ówczesną partnerką. Zanim rodzice ośmioletniego Sashy i dziesięcioletniego Milana oficjalnie się rozstali, 22-letnia Clara Chía Martí miała być widywana w posiadłości należącej do Montserrat i Joana. Plotkarski tygodnik ¡Hola! pisze, że zakochani dostali błogosławieństwo rodziców i schronili się przed dociekliwymi dziennikarzami w ich progach. Z kolei czasopismo sportowe Marca donosi o rzekomej bójce Shakiry z teściową. Do brutalnych zachowań miało posunąć się na oczach dzieci. Nie wskazano dokładnej daty zajścia, ale przypuszcza się, że do wybuchu agresji doszło po ujawnieniu niewierności byłego zawodnika FC Barcelony.

W social mediach szeroko komentowane było nagranie, na którym matka sportowca w odruchu złości chwyciła Shakirę za twarz i dała jej do zrozumienia, że nie zamierza dłużej tolerować jej zachowania. Zdaniem internautów kobieta od dawna nie była przychylna znanej synowej. W odpowiedzi Shakira miała zabronić dzieciom mówić do Montserrat „babciu”. „To dla niej traumatyczne przeżycie” – tłumaczyła osoba z otoczenia rodziny. „Wnuki spędzały dużo czasu w domu dziadków. Fakt, że teraz nie nazywają jej babcią, wpłynął na nią bardzo poważnie”. Sądzicie, że mimo wyrządzonych sobie krzywd uda im się dojść do porozumienia?