Różowy Księżyc 2021 - kiedy?

Dopiero Słońce weszło do znaku Byka, a już czeka nas kolejne, ważne zjawisko. Będzie nim pierwszy Superksiężyc 2021 - moment na niebie, w którym Srebrny Glob znajduje się tak blisko Ziemi, jak tylko to możliwe. Tego widoku nie da się przeoczyć. Wielka, złocista tarcza Luny wzbudzi emocje i z całą pewnością dotknie naszych wnętrz. Bardziej niż zwykle, bo to pełnia w Skorpionie rzucająca światło na to, co zakryte. Sekrety, słabości czy zatajona prawda za chwilę wypłyną na powierzchnię. Warto przeznaczyć ten czas na oczyszczanie i rozpoczęcie procesu samouzdrawiania. 

Różowy Księżyc ma wdzięczną nazwę, która zapowiada czas rozkwitu w przyrodzie.

Różowa pełnia Księżyca wydarzy się 27 kwietnia 2021 o godzinie 5:31. Rdzenni Amerykanie nazwali ją tak na cześć kwitnącego w kwietniu "zioła różowego mchu", znanego jako floks górski. Od lat 30-stych XX wieku Pink Moon funkcjonuje w kalendarzu rolników. W rzeczywistości nie jest różowy. Superksiężyc będzie za to super duży i roztoczy wokół siebie swój złoty blask. 

Fazy Księżyca - jak wpływają na sen? >>

Pełnia Księżyca w Skorpionie - co oznacza?

Różowy Księżyc to pełnia w Skorpionie, która zapowiada nadchodzące trudne chwile. Zamiast oczekiwać zewnętrznych zmian w życiu, możemy się spodziewać przełomu głęboko w środku. Skorpion jest niczym zamarznięta rzeka. Jej nurt nieustannie się porusza, a my nie widzimy, co dzieje się pod powierzchnią, dopóki nie rozkujemy lodu. Tuż przed pełnią czeka nas wiele emocji. Smutek, złość, płacz, krzyk. Lepiej ich nie tłumić. Pozwólmy, by te uczucia popchnęły nas do przodu. Płyńmy. Niech Księżyc Skorpiona sprzyja naszej duchowej transformacji. 

Kontemplacja na pełnię Księżyca w Skorpionie: czego boimy się poczuć w danej chwili? 

Skorpion jest znakiem zodiaku związanym z alchemią. Kiedy dostroimy się do emocji, którym nie chcieliśmy stawić czoła, rozpoczniemy wewnętrzny proces uzdrawiania. Dla wielu osób ta pełnia księżyca będzie osobistym przebudzeniem. Nareszcie staniemy twarzą w twarz ze wszystkim, na co baliśmy się spojrzeć. Alchemia zamieni trudne uczucia w złoto. Połączy odłamki i scali niedoskonałości niczym japońska sztuka kintsugi naprawiająca potłuczoną porcelanę.

Użyjmy energii pełni w Skorpionie, by "walczyć" z tym, czego już nie chcemy w swoim życiu. 

Pełnia księżyca to faza emocjonalnego uwolnienia. Balon emocji napełnia się od nowiu, by w trakcie pełni zacząć powoli wypuszczać z siebie powietrze. Coś musi się zakończyć, zanim wejdziemy w zupełnie nowy cykl. W starożytnej astrologii Skorpionem rządzi Mars - planeta agresji, ambicji, popędu i siły. Energia Marsa jest sprzeczna z delikatną i matczyną naturą Księżyca. Połączenie się tej dwójki sprawia, że atmosfera staje się ciężka. Skorpion jest także znakiem śmierci, odrodzenia oraz głębokiej przemiany, podobnie jak jego współczesna druga planeta rządząca, Pluton. Karze nam porzucać stare wzorce. Wywołuje zmiany, których potrzebujemy. Prowadzi nas na wojnę między miłością a strachem, światłem i ciemnością, duszą a ego. W tej pełni trzeba skupić się na swoim wewnętrznym „polu bitwy”. Pozwólmy odejść temu, co już nam nie służy.

Rytuał na pełnię księżyca w Skorpionie

Pełnia w Skorpionie sprzyja rytuałom oczyszczającym. Weź kartkę papieru, zapisz na niej trzy rzeczy, które chcesz pożegnać i ceremonialnie ją spal. Wiedz, że to zjawisko przynosi nieoczekiwane zmiany w życiu romantycznym, sytuacji finansowej lub wewnętrznym poczucia własnej wartości. Może ujawnić szokujący fakt, ale zrobi to wyłącznie dla twojego dobra. Każda pełnia to szansa spojrzenia wstecz na intencje posiane podczas nowiu. Jak manifestujesz te marzenia? Czy podejmujesz wobec nich działania? Teraz masz okazję, aby ponownie ocenić i uwolnić wszystko, co stoi ci na drodze. Dwa tygodnie pomiędzy nowiem a pełnią księżyca to świetny czas na nowy początek. Dwa tygodnie po pełni księżyca sprzyjają głębokiemu odpuszczaniu. Kiedy sadzimy nasze intencje na nów, nie możemy po prostu posiać nasion i czekać, aż samodzielnie wyrosną. Musimy o nie dbać, upewniając się, że są nieustannie podlewane. Księżyc w pełni pomaga pielić nasz ogródek - w jego trakcie "wyrywamy" niepotrzebne chwasty.  

Rytuały na pełnię Księżyca - co warto zrobić w tej fazie? >>