Od wylansowanej przez Meghan Markle klasycznej Pixie z portofolio Chloé, po układającą się w kształt koła Jodie z charakterystycznym dla domu mody Bottega Veneta przeplatającym się wzorem Intreciato. W sezonie wiosna-lato 2020 do okrągłych torebek, dla których tracą głowę łowcy najbardziej pożądanych akcesoriów dołączyło kilka kolejnych modeli.

Simone Rocha/Stella McCartney/Lanvin / Imaxtree

W tegorocznych trendach, szczególnie pod względem dodatków i biżuterii, każdy znajdzie coś dla siebie. Projektanci pomyśleli zarówno o oddanych prostocie minimalistkach, jak i fankach pstrokatego, od czasu do czasu celowo przerysowanego eklektyzmu. Także podstawowej koncepcji torebki w formie koła nadali wiele różnych twarzy. U Stelli McCartney królowały motywy zaczerpnięte z natury (tak pod kątem materiałów, jak i samego designu), na wybiegu Marca Jacobsa pojawił się pofarbowany na intensywny odcień pomarańczy plusz, Simone Rocha w koło wpisała eleganckie kopertówki, Giorgio Armani, obsypując swoje projekty srebrnymi cekinami i kryształkami, zaprezentował imprezową saszetkę idealną, natomiast Bruno Sialelli (dyrektor kreatywny Lanvin) przygotował okrągły wzór z połyskującej skóry, która pięknie wypadnie (nie tylko) podczas ważnego spotkania biznesowego. 

Czytaj też: 3 torebki luksusowych marek 2020, w które naprawdę warto zainwestować w tym sezonie

Gdzie kupić najładniejsze okrągłe torebki? Wybieramy nasz TOP 15

Szeroki wachlarz zaprezentowanych podczas pokazów kolekcji na wiosnę i lato 2020 torebek w kształcie koła znajduje swoje odzwierciedlenie w sezonowej ofercie sieciówek, polskich marek i wyspecjalizowanych w sprzedaży dodatków sklepów internetowych. Nie macie czasu na długie poszukiwania albo po prostu nie wiecie, gdzie szukać najładniejszych modeli? Nic nie szkodzi, przybywamy z pomocą, a konkretniej, z redakcyjnym przeglądem okrągłych torebek do kupienia od ręki. Nasz numer jeden? Ręcznie wyplatany z liści palmowych kosz, który wypatrzyłyśmy w zakładce "nowośc" na stronie polskiego brandu MAKO: 

Ponadczasowe czarne torebki z aktualnej oferty znanych marek: wybieramy nasz TOP 15>>