Anna Sękowska, właścicielka brandu zdążyła już przyzwyczaić nas do estetycznych wycieczek w bardziej lub mniej odległe strony. Ostatnim razem w wyobraźni zwiedzałyśmy urokliwe uliczki Paryża i Dziki Zachód śladem teksańskich it-girls. Dziś, zahaczając o nadmorskie kurorty Europy, przenosimy się do egzotycznego Marakeszu. Co je łączy? Malownicza sceneria i beztroski klimat wakacji wpisany w nową mini kolekcję plecionych toreb od MAKO. Każda z nich to osobna opowieść o minimalizmie, prostym, surowym designie i namacalnej (dosłownie, bo faktura odgrywa tu jedną z głównych ról), precyzji wykonania charakterystycznej dla działalności marki od samego początku. 

„Bazę do koszy sprowadza specjalnie dla nas manufaktura z Florencji. Każdy model wyplatany jest z naturalnych liści palmowych w samym sercu Maroko, po czym każdy z nich opracowywany jest ręcznie według naszego projektu - lokalnie, w polskiej manufakturze.” - czytamy w informacji prasowej.

Prawdziwym powodem, dla którego przed drzwiami kamienicy na Mokotowskiej 51 (właśnie tam znajduje się warszawski butik MAKO) prawdopodobnie już niebawem zaczną ustawiać się kolejki stylowych minimalistek, jest tutaj dbałość o - z jednej strony mocno osadzony w trendach, z drugiej absolutnie ponadczasowy - detal. Skórzane elementy (m.in. długie paski oraz naszyta kieszeń z tłoczonym logo) uzupełniające klasyczną formę letniego kosza podkręcają go wizualnie i zabezpieczają równie istotne aspekty praktyczne. Do wyboru macie:

  • 3 rozmiary wykończonych w czerni i brązie modeli w kształcie odwróconego trapezu 
  • okrągły kosz o wysokości 40 cm

Tym razem nową kolekcję ilustruje coś więcej niż  tylko standardowa (choć i ta, autorstwa Niny Eberhardt, jest piękna) kampania. Do interpretacji swoich nowości MAKO zaprosiło trzech młodych artystów z dziedziny grafiki i animacji. Artyści zinterpretowali graficznie każdy z modeli w kolekcji, pokazując swoją wizję tegorocznego lata. to prace Ani Augustynowicz (na Instagramie znanej jako @Augustynka), Anety Klejnowskiej oraz Jakuba Świeży. Autorskie kolaże i grafiki na temat podpatrzonego w archiwach Jane Birkin trendu znajdziecie w naszej galerii. 

Credits:

Zdjęcia: Nina Eberhardt

Modelka: Dominika Powierża / Wave Models

Stylizacja i Set Design: Marek Ulita

Make up & włosy: Sylwia Sarosiek

10 rzeczy z polską metką, które będziemy nosić latem 2020>>