O co chodzi? Jak włosy mogą kojarzyć się z... bananem? To możliwe, a przynajmniej teoretycznie. Modne fryzury to nie tylko trendy na koloryzację w stylu Toasted coconut blondeSmoked Marshmallow, Księżycowy blond, czy Negative space. W 2019 roku będziemy spinać włosy w fantazyjne, ale nonszalanckie koki. Za rozsławienie znanego już od lat, ale trochę zapomnianego, "messy bun" możemy podziękować Meghan Markle. Księżna Sussex często wybiera to upięcie również na ważne spotkania czy gale z udziałem znanych osobistości. Brytyjki zaczęły kopiować ten styl, ale styliści fryzur poszli o krok dalej. Tak powstała wersja o nazwie "banana bun". Według użytkowniczek Instagrama i Pinteresta będzie to najmodniejsza fryzura na 2019 rok. A jak ją stworzyć? 

Modne fryzury: Chocolate Lilac, czyli nowy trend w koloryzacji włosów dla brunetek. To hit na jesień 2019 >>

Modne fryzury jesień-zima 2019/2020 >>

Modne fryzury 2019: Banana Bun. Jak stworzyć to stylowe upięcie włosów?

Pierwsza podpowiedź: zainwestujcie w dobre i duże wsuwki. To właśnie na nich głównie bazuje fryzura o nazwie "banana bun". Inaczej włosy nie utrzymają się na głowie. Upięte loki w tym stylu mają przypominać kształt banana lub księżyca w nowiu. Jak stworzyć modną fryzurę, a mianowicie kok w tej wersji? Nie jest to tak proste, jak mogłoby się z początku wydawać, choć dla niektórych to po prostu kwestia wprawy - jeśli mają doświadczenie w używaniu spinek. Ta propozycje jest odpowiednia do każdego typu włosów, warunek jest jeden - muszą być długie. Właścicielki lobów i bobów muszą tym razem obejść się ze smakiem.

Modne fryzury 2019: Banana Bun. Krok po kroku.

Banana bun sprawdzi się, gdy nie masz czasu na perfekcyjną stylizację włosów, gdy wybierasz się do biura, na uczelnie czy wieczorną galę. Na dodatek, nie zajmuje zbyt wiele czasu. Jak wykonać ten kok? Ujawniamy jak wykonać tę modną fryzurę krok po kroku:

1. Rozczesz włosy. Jeśli sprawiają problemy przy układaniu, można je spryskać solą morską w sprayu, ale nie jest to wymagane, choć bardzo ułatwia zadanie.

2. Zgarnij włosy do tyłu, tak jakbyś miała zapleść je w niezbyt wysoki (tak w połowie głowy) kucyk. 

3. Zacznij je zawijać w lewo, ale niezbyt mocno. Zatrzymaj się w połowie. Jeśli za bardzo je ściśniesz, to moment na "poluzowanie" części włosów.

4. Pora na pierwsze wsuwki. Zabezpiecz pierwszą część upięcia i zobacz, jak włosy układają się z przodu (czy np. nie ma żadnych prześwitów)

5. Zakręć pozostałe włosy, ale nie tak mocno jak górną część i zabezpiecz je wsuwkami. Końcówki też można zwinąć!

6. Na koniec, jeśli boisz się, że fryzura nie przetrwa, całość zabezpiecz lakierem.

Sprawdź inne modne fryzury na 2019 rok:

Najnowsze trendy na modne włosy - inspiracji szukamy zarówno na znanych serwisach społecznościowych, jak i pokazach mody. Sprawdźcie propozycje od słynnych stylistów włosów. 

Modne krótkie fryzury. Wiosna-lato 2019  >>

Najmodniejsza fryzura na wiosnę i lato 2019: cięcie na zapałkę >>

Modne kolory włosów na wiosnę 2019 >>

Modne fryzury 2019: Banana Bun. Zobacz inspiracje: