Sara Sampaio mówi o body positive na swoim Instagramie

W wideo stworzonym na TikToka i opublikowanym także na Instagramie Sara Sampaio pokazała się w czarnym prostym bikini. Cel? Pokazać swoje ciało w różnych ujęciach i przypomnieć ponad 7,5 milionom obserwujących ją osób jak wygląda prawdziwe ciało - że może mieć wałeczki, cellulit, wzdęty brzuch i że to jest zdrowe oraz zupełnie normalne. "Małe piątkowe PSA dla was wszystkich. Bądźcie mili dla ludzi i dla siebie i przestańcie komentować zmieniające się ciała. Kocham was, Sara" napisała modelka Victoria's Secret pod swoim postem z przesłaniem body positive.

Bebe Rexha usłyszała, że jest za stara na zdjęcia w bieliźnie. Ma 29 lat>>

Normalizowanie wyglądu kobiecego ciała to wciąż sprawa, o której mało mówi się na wykreowanym do granic możliwości Instagramie. W obliczu bardzo zaawansowanych filtrów (oferujących drugą wygładzoną twarz), ale też obróbki graficznej w ogóle czy utopijności życia w sieci zwraca się uwagę na to, jak bardzo wirtualny świat odbija się na psychice coraz młodszych dziewczyn. Sampaio postanowiła więc zabrać głos w sprawie i przypomnieć swojej społeczności, że ciała się zmieniają i są różne, że każde jest piękne, a ona sama nie jest idealna. Pokazuje też wystudiowane pozy, z których korzystają modelki, by wyglądać na szczuplejsze, po czym zestawia je ze swoim rzeczywistym wyglądem. W jej filmiku słychać popularny teraz na TikToku dźwięk z nagranym głosem, który mówi między innymi: "Ciała, które wyglądają w ten sposób, również wyglądają tak. Plecy, które wyglądają tak, też tak wyglądają. To normalne, bezpieczne i preferowane, aby twoje ciało wybrzuszało się i kołysało, gdy się porusza, aby umożliwić ci jak największy zakres ruchu”. 

Bella Hadid pokazała swoje zdjęcie bez makijażu i z fałdkami na brzuchu. Fani dziękują jej w komentarzach za naukę samoakceptacji>>

Wideo 29-letniej modelki szybko stało się internetowym viralem. Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy Sara Sampaio mówi o self-love i nierealnych standardach piękna. Jesienią zeszłego roku dyskutowała w sieci z Jameelą Jamil o pułapkach w branży modelingowej. "Nazywanie modelek 'od dawna zagłodzoną, przerażoną nastolatką' jest niezwykle obraźliwe. Od kogoś, kto zawsze głosi pozytywne nastawienie do ciała, to tylko świadczy o hipokryzji (...) Zaburzenia odżywiania, zażywanie narkotyków i kokainy to nie jest tylko problem modeli, to ogromny problem całego społeczeństwa”" napisała w odpowiedzi na jeden z tweetów aktorki.