Miłość karmiczna. Żeby w pełni zrozumieć, na czym polega, trzeba uwierzyć w reinkarnację, czyli to, że dusza człowieka przychodzi na świat więcej niż raz i prowadzi na nim wiele żywotów. Każdym z nich rządzi prawo karmy, które zsyła na nas nieprzypadkowych ludzi oraz kształcące sytuacje. Związki czy problemy z dalekiej przeszłości rzutują na nasze teraźniejsze życie. Złe czyny nie zostają zapomniane. Trudności, z którymi borykamy się teraz, prawdopodobnie są długiem karmicznym nagromadzonym w poprzednich wcieleniach. Prawo karmy za grzechy nie zsyła do piekła, lecz odwraca dawne okoliczności na naszą niekorzyść. Jeśli niegdyś nasze świadome zachowanie czyniło szkodę dla drugiej osoby, w tym życiu dosłownie wejdziemy w jej buty. W ten sposób karma się wyrównuje, a to umożliwia duszy dalszy rozwój. Warto pamiętać, że niemal każdy związek jest karmiczny. To, w jakiej rodzinie przychodzimy na świat, oraz kogo spotykamy na swojej drodze, zostało wpisane w nasze przeznaczenie.

Miłość karmiczna - jak ją rozpoznać?

Przyjęło się, że mianem "związku karmicznego" najczęściej określa się trudne relacje mierzące się z wieloma przeciwnościami losu. Takie więzi potrafią być nierozerwalne i mogą ciągnąć się za nami przez całe życie. Miłość karmiczną wyczuwa się od razu. To niezwykłe, niczym nieuzasadnione przyciąganie między dwojgiem nieznajomych, którzy czują, jakby znali się od zawsze, już w trakcie swojego pierwszego spotkania. Zazwyczaj rozpoznaniu się tych dusz towarzyszy niezwykły zbieg okoliczności. Karmiczni kochankowie rozumieją się bez słów. Gdy się spotkają, wygląd, styl czy status społeczny nie będzie mieć dla nich żadnego znaczenia. Nawet jeśli wcześniej mieli w głowie odmienny obraz wymarzonego partnera. Trafia ich grom z jasnego nieba, który raz na zawsze splata ich dusze. A przynajmniej do czasu, kiedy spłacą swój dług nagromadzony w poprzednich wcieleniach. Możliwe, że dawniej byli małżeństwem lub kochankami, którzy uczynili sobie wiele przykrości. W tym życiu mają szansę naprawić swoją miłość czy zamienić się rolami, żeby dostać cenną lekcję. 

Bliźniaczy płomień czy bratnia dusza? Kim jest twoja miłość >>

Karma działa w ten sposób: jeśli w poprzednim wcieleniu jedna osoba była zakochana, a druga bawiła się jej uczuciami, w tym życiu stanie się zupełnie na odwrót. Dawne zdrady kobiety lub mężczyzny, kłamstwa, wykorzystywanie czy nieodwzajemnione uczucie przechodzą jako lekcja na kolejny żywot. Może nam się wydawać, że nie zasługujemy na przeżywane cierpienie w miłości. Nic bardziej mylnego. Sami sobie na nie zapracowaliśmy, wbijając sztylet w serce swojemu kochankowi, chociaż tego nie pamiętamy. Karma jest sprawiedliwa, a uczucie, które kiedyś połączyło dwie dusze, wciąż istnieje i budzi ogromne emocje. 

Miłość karmiczna czy karmiczna nienawiść? Złość i uprzedzenie do nieznanej osoby może być wspomnieniem krzywdy z przeszłości. 

Miłość karmiczna - jak obliczyć związek karmiczny?

Trudna miłość jest największą duchową lekcją. Pojawia się zarówno pomiędzy kochankami, jak i w relacji rodzic-dziecko. W tym życiu musimy ją przepracować, aby nauczyć się empatii, cierpliwości, tolerancji, a na końcu nawet przebaczania. Należy wyzbyć się z siebie wszystkich złych emocji. Karma osądza za agresję, złość, chęć dominacji, kłamstwa i bawienie się drugim człowiekiem. Za każdym razem, gdy powtarzasz swoje błędy, przenosisz stary dług na kolejne wcielenia. Zamiast ewoluować, stoisz w miejscu. Wiedz, że na swojej drodze spotkasz więcej niż jeden związek karmiczny. Będą to układy dobre lub złe, które dadzą ci szansę na naprawę swojej karmy. Jak sprawdzić, czy twoje relacje są karmiczne? Jest na to kilka sposobów związanych z dziedziną ezoteryki:

1. Astrologia

Aby sprawdzić, czy dany związek jest karmiczny, warto zasięgnąć wiedzy astrologa. Badacze gwiazd wyczytują karmę z położenia Saturna, domów oraz znaków zodiaku, w jakich ta planeta znajdowała się w dniu urodzenia danych osób. Horoskop zdradza wiele cennych szczegółów na temat bieżącego i przeszłego życia. 

2. Hipnoza

Kolejną metodą jest hipnoza, która umożliwia wejście głęboko do swojego wnętrza, by przypomnieć sobie poprzednie wcielenia. Ten sposób daje szeroki wgląd w relacje karmiczne i zrozumienie dla bieżących sytuacji. Towarzyszy mu wiele silnych emocji, pomagających w oczyszczaniu karmy. Dzięki hipnozie poznaje się prawdę na swój temat, ukrytą głęboko w podświadomości. Warto przeprowadzić ją pod okiem specjalisty. Rozmowa prowadzona w transie zostaje nagrana na dyktafon. 

Hipnoterapia online - dlaczego warto poddać się hipnozie? >>

3. Karty tarota

Po prognozę dotyczącą związków karmicznych można udać się do wróżki, która stawia tarota. Specjalista w tej dziedzinie, obdarzony wielką intuicją i wiedzą magiczną, jest w stanie wyczytać przeszłe losy z kart. Dzięki temu dowiesz się, jaki problem musisz przepracować w swojej relacji. Tarot szczegółowo opisuje rozterki pojawiające się pomiędzy dwojgiem ludzi.

4. Numerologia

Związek karmiczny można wyliczyć także na podstawie Drogi Życia. Numerolodzy tworzą piramidę, za pomocą której znajdują zbieżne cyfry łączące losy dwóch osób. Sprawdzają "lekcje karmiczne", jakie musimy odrobić w tym życiu. Zazwyczaj wskazują na to liczby karmiczne, symbolizujące poważny dług. Są to 13, 14, 16, 19 i 26, a ich pełne znaczenie możecie przeczytać w artykule na temat karmicznych numerów >>. 

Żadna z powyższych metod wyliczania związków karmicznych nie ma 100% skuteczności. Te sposoby jedynie podpowiadają, co może być powodem naszych silnych relacji.