Od dwóch tygodni media na całym świecie śledzą rozpad związku Miley Cyrus i Liama Hemswortha. Para, zaskakując wszystkich, wystosowała oświadczenie, w którym zawarto informację o separacji tej znanej pary. Fani byli w szoku - nic nie zwiastowało tej wiadomości. News obiegł show-biznes w momencie, gdy Cyrus była na wakacjach we Włoszech i to jak się okazało z domniemaną nową partnerką. Plotki na temat przyczyn rozpadu zaczęły się nasilać. Dziennikarze zaczęli publikować artykuły oparte na anonimowych źródłach, w których zastanawiano się, czy chodzi o zdrady Miley Cyrus, czy zbytnie imprezowanie Liama Hemswortha. Wokalistka miała już dość tych publikacji i na Twitterze napisała, co o tym wszystkim sądzi. 

Miley Cyrus znów obcięła włosy. Jak teraz wygląda gwiazda? [modne fryzury 2020] >>

Miley Cyrus ma nowego chłopaka? Z kim widuje się teraz gwiazda? >>

Miley Cyrus komentuje rozwód z Liamem Hemsworthem i plotki o zdradzie

Gdy tylko okazało się, że Miley Cyrus i Liam Hemsworth naprawdę postanowili się rozstać, amerykańskie tabloidy zaczęły się prześcigać w opisywaniu powodów tej separacji i rozpadu małżeństwa. Wśród plotek o narkotykach, imprezach, pojawiły się też dywagacje na temat zdrad, do których miałaby dopuścić się właśnie Miley. Cyrus miała tego dość i w serii tweetów wyjaśniła co na ten temat myśli. 

"Nie ma tu sekretów do ukrycia. Wiele się nauczyłam z moich życiowych doświadczeń. Nie jestem idealna, nie chcę taka być, to nudne. Dorastałam na waszych oczach, ale uwaga, DOROSŁAM. Mogę przyznać się do wielu rzeczy, ale odmawiam przyznania się do tego, że moje małżeństwo zakończyło się z powodu zdrady. Liam i ja byliśmy razem przez dekadę. Powiedziałam to już wcześniej i to prawda, kocham Liama i zawsze będę. ALE teraz muszę dla siebie podjąć zdrowe decyzje i zostawić za sobą dawne życie. Jestem teraz najzdrowsza i najszczęśliwsza. Możecie powiedzieć, że twerkuję, palę, a z moich ust wychodzą okropne rzeczy, ale nie kłamię".

Miley Cyrus napisała też: "Mogę zaakceptować fakt, że życie, które wybrałam, oznacza, że muszę żyć w pełni otwarta i przejrzysta z moimi fanami, których kocham, przez 100% czasu. To, czego nie mogę zaakceptować, to stwierdzenie, że kłamię, aby ukryć przestępstwo, którego nie popełniłam. Nie mam nic do ukrycia".

Miley Cyrus i Liam Hemsworth: rozstanie, separacja i rozwód

Jak już wspomnieliśmy Miley Cyrus i Liam Hemsworth wydali oficjalne pismo dotyczące rozstania, a opublikowano je na łamach magazynu People. "Liam i Miley zdecydowali się na separację. Ewoluując oraz zmieniając się jako partnerzy i jednostki, postanowili, że tak będzie najlepiej, gdy oboje koncentrują się na sobie i karierze. Nadal pozostają oddanymi rodzicami dla wszystkich swoich zwierząt. Prosimy o uszanowanie ich prywatności w trakcie tego procesu". Już na kilka godzin przed tym doniesieniem, fani zauważyli, że Miley Cyrus nie nosi już obrączki. Szokujące było też to, że jeszcze podczas tego samego weekendu, gdy historia ujrzała światło dzienne, paparazzi przyłapali piosenkarkę całującą się z Kaitlynn Carter, byłą partnerką Brody'ego Jennerera (przyrodniego brata sióstr Jenner-Kardashian). Liam Hemsworth przez kilka dni nie ujawniał się w mediach.  Dopiero potem aktor w końcu zamieścił swój komentarz w tej sprawie, w którym możemy przeczytać, że życzy Miley wszystkiego najlepszego. 

Sugerowano również, że Miley Cyrus i Liam Hemsworth nie zdecydują się na szybki rozwód. Separacja miała dać im czas na przemyślenie wielu spraw. Niestety w tym tygodniu do mediów trafiła wieść, że Hemsworth złożył już wniosek o rozwiązanie małżeństwa, a powodem są "różnice nie do pogodzenia"

Miley Cyrus i Liam Hemsworth: ślub i historia związku gwiazd 

Miley Cyrus i Liam Hemsworth poznali się na planie filmu "Ostatnia Piosenka" (po ang. "The Last Song") w 2009 roku. Trzy lata później ogłosili zaręczyny, jednak pod koniec 2013 para zerwała. W 2016 roku doszło do zejścia się  Cyrus i Hemswortha. Ślub Miley Cyrus i Liama Hemswortha odbył się  23 grudnia 2018 roku. Fani gwiazd dowiedzieli się o tej uroczystości z instagrama wokalistki - Cyrus po prostu zamieściła na swoim profilu zdjęcia sukni ślubnej. Na ceremonię zorganizowaną w Nashville zaproszono jedynie najbliższych. Amerykańska gwiazda wystąpiła w (o dziwo) skromnej kreacji zaprojektowanej przez Vivienne Westwood. Kilka tygodni później gwiazda "wrzuciła" kolejne fotografie.

Na początku sierpnia ujawniono wywiad dla ELLE US, w którym Miley stwierdziła, że jej związek z Liamem w niczym nie przypomina stereotypowego układu mąż - żona. Gwiazda nie wyobraża sobie też życia w modelu patriarchalnym. Pomimo bycia w heteroseksualnej relacji, przyznała, że wciąż czuje pociąg do kobiet. Dodała również, że nie chce mieć dzieci.