Dlaczego w listopadzie nasi koledzy, bracia, przyjaciele, partnerzy, mężowie, czy ojcowie zapuszczają wąsy? Gdy kobiety kilka tygodni wcześniej noszą różowe wstążki, mężczyźni pod koniec roku chodzą dumnie z zarostem nad ustami, który jeszcze kilka lat temu był synonimem kiczu. Powód jest prosty. Chodzi o kampanię społeczną Movember, zwracającą uwagę na zachorowania na nowotwór gruczołu krokowego oraz jąder wśród panów. Akcja powstała w 2003 roku w Australii i szybko dotarła na inne kontynenty. Żyjąc w szybkim tempie, rzadko mamy czas na wizytę u lekarza, czy badania. I dopiero kiedy nam coś dolega trafiamy do specjalisty. Niestety, czasem jest już za późno na walkę z chorobą, dlatego rokrocznie odbywają się kolejne kampanie edukacyjne i promującej badania profilkatyczne. Dlaczego wąsy? Często najprostszy lub zabawny pomysł trafia do rzeszy, a tu chodzi o zdrowie naszych najbliższych. Z tej okazji magazyn ELLE Man zorganizował specjalną sesję. 

Mateusz Gessler, Olivier Janiak, Rafał Maślak i Maciej Musiałowski w akcji Movember

W ramach wydania nowego numeru ELLE Man, w warszawskim klubie SEN zorganizowano imprezę, gdzie jednym z elementów świętowania była sesja wspierająca Movember. Nie trzeba było mieć naturalnych wąsów, na chętnych do sfotografowania czekały specjalnie przygotowane "wąsiki". W promocji tej słynnej kampanii społecznej udział wzięli m.in. Olivier Janiak, Mateusz Gessler, Jankes, Rafał Maślak, Tomasz Ciachorowski, Rafał Jonkisz, Maciej Musiałowski, a także Natalia Kozanecka, Renata Stradowska oraz Kaja "Rozi" Wiater. Autorką portretów jest fotografka Marta Wojtal.

Choroba nie odejmuje męskości, tak samo jak dbanie o zdrowie nie jest przejawem słabości. Trzeba o tym pamiętać, ale również głośno mówić” – powiedział Mateusz Gessler. „Panowie, badajcie się! Róbcie to dla siebie i dla swoich najbliższych - rodziców, żon, dzieci, przyjaciół, osób ważnych w Waszym życiu” – dodał Rafał Maślak.