Mateusz Banasiuk wystąpił w kampanii dla #sexedpl. Aktor opowiada o inicjacji seksualnej i ostrzega, że pierwszy raz nie zawsze wygląda tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Dowiadujemy się, że seks bez miłości jest możliwy, ale dzięki uczuciu może stać się jeszcze lepszy. Wideo kończy się apelem o ostrzożność i zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia, które chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Do pierwszego razu warto się dobrze przygotować. W internecie macie mnóstwo przepisów, ale korzystajcie tylko z wiarygodnych źródeł - mówi bohater kampanii #sexedpl.

Czym jest kampania #sexedpl? To spoty promujące edukację seksualną. Pomysłodawczynią akcji jest Anja Rubik. Podejmowane są takie tematy jak: antykoncepcja, testy HIV, jak rozmiawiać o seksie z dziećmi, czy orientacji seksualnej z najbliższymi. Do współpracy Rubik zaprosiła znanych Polaków, są to m.in. Mateusz Bansiuk, Dorota Masłowska, Robert Biedroń, Monika Brodka, Maffashion, Sebastian Fabijański, Małgorzata Szumowska, Marta Frej, Jimek Dębski, Magda Cielecka, Maciej Stuhr, Mary Komasa, a także Roma Gąsiorowska.