Martyna Byczkowska kariera

Choć Martyna Byczkowska jest dopiero na początku swojej drogi, zdążyła już podbić serca szerokiej widowni. Jej role w kultowych produkcjach Netflixa stały się przepustką do rozpoznawalności. I pomimo tego, że należy do aktorów młodego nurtu (w tym roku skończy 29 lat) - grała z największymi nazwiskami w branży m.in. Agatą Kuleszą, Agnieszką Grochowską czy Bartłomiejem Topą.

Od najmłodszych lat pielęgnuje w sobie pasję do filmu i konsekwentnie buduje karierę. Zaczęła ponad dekadę temu, od kręcenia własnych produkcji, by w 2023 roku odegrać rolę Leny - dziewczyny ze spektrum autyzmu marzącej o studiach reżyserskich w "Absolutnych debiutantach". 

Martyna Byczkowska gwiazdą kwietniego numeru ELLE

W życiu prywatnym Martyna Byczkowska jest realistką i stawia wysoko poprzeczkę. W wywiadzie z szefową działu kultura Mają Chitro do kwietniowego numeru ELLE, opowiada o marzeniach, sporcie i dyscyplinie, a także ciekawej metodzie "śniącego ciała".

"Rola nie jest o mnie – zrozumienie tego może być trudne. To w ogóle jest często dylemat aktorski, na ile bawimy się w terapię samych siebie, a na ile jest to nasza praca. Ważne, żeby nauczyć się znajdować te granice. Ale do tego jest potrzebny przełom."

I dodaje:

"Trzeba mieć świadomość, że aktorstwo nie jest autoterapią"

Aktorka zdecydowanie nie zwalnia też tempa, już niebawem Martynę zobaczymy w drugim sezonie serialu "1670". 

Cały wywiad z Martyną Byczkowską przeczytasz w kwietniowym wydaniu ELLE Polska, który jest już dostępny w punktach sprzedaży prasy i na kultowy.pl