Po 13 latach przerwy dom mody Yves Saint Laurent wraca do projektowania kolekcji haute couture! Ostatnia prezentacja odbyła się w 2002 roku tuż przed odejściem na emeryturę wielkiego YSL. Marka, znana teraz jako Saint Laurent Paris z roku na rok przynosi coraz większe wpływy - tylko w tym półroczu sprzedaż wzrosła o 38%, dzięki czemu konsorcujm Kering mogło podjąć decyzję o dalszym rozwoju brandu (czytaj też - Hedi Slimane zwielokrotnił zyski Saint Laurent)

Za kreacje haute couture odpowiedzialny będzie oczywiście Hedi Slimane, pełniący funkcję dyrektora kreatywnego od 2012 roku. Co więcej, Francuz będzie tworzył w nowym atelier mieszczącym się w XVII-wiecznym pałacu o nazwie Hôtel de Sénecterre (wcześniej YSL tworzył w kamienicy w alei Marceau, w której mieści się teraz siedziba La Fondation Pierre Bergé-Yves Saint Laurent). Budynek został podzielony na trzy części: Salon Couture (w którym klienci będą przymierzać przygotowane już stroje), Atelier Flou (pracownia),  Atelier Tailleur (studio krawieckie). Na 24 Rue de L'Universite znajdzie się także miejsce dla mebli oraz eksponatów należących do zbiorów Slimana, a także domu mody.

Na stronie francuskiego brandu pojawiła się już kampania "RUE DE L’UNIVERSITÉ" zrealizowana w nowym atelier. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej kreacje będą projektowane tylko i wyłącznie dla "przyajciół domu mody". Nie będzie zatem pokazów w ramach tygodnia mody haute couture.

Pokazy Yves Saint Laurent sprzed lat >>

Kampania Saint Laurent couture "RUE DE L’UNIVERSITÉ" >>