Phoebe Philo z Céline bez wątpienia posiada "to coś", słynne it factor. W czasie Paris Fashion Week wszyscy mówili o jej szpilkach z żółtego futra norki, a teraz pożądanie wzbudzają niemożliwe buty na platformach i przerośnięte klamry pasków. Dla modelki być zauważoną przez Phoebe to wielkie wyróżnienie i szansa, bo gwarantuje jej dużą ekspozycję medialną. Jeśli ktoś przeoczył Magdalenę Jasek na rozmazanych ujęciach z kampanii Valentino czy w tle reklamy drukowanej Louis Vuitton, z pewnością nie umkną mu jej dokonania na zlecenie Céline. Polka otworzyła pokaz wiosenny marki, a teraz prezentuje oversize'owe garnitury z perłowymi guzikami w lookboku kolekcji Pre-Fall.

W lookbooku pojawiła się też inna Polka zatrudniona w pokazie Céline. Maria Loks z D'vision doskonale pasuje do domu mody - jej lekko androgyniczna uroda przekonuje, że ubrania od projektanta to nie wydumany luksus, są po prostu cool. Loks po fashion weekach na sezon wiosna 2013 była wymieniana wśród najciekawszych nowych twarzy, podobnie jak dwie pozostałe dziewczyny z kampanii - Marine Deleeuw i Esther Heesch. Ta ostatnia towarzyszyła Magdalenie Jasek w sesji do kampanii Valentino.

Koniecznie zobaczcie kolekcję Céline Pre-Fall 2013 w GALERIIPhilo świetnie połączyła elementy klasycznego krawiectwa z dyskretnym posmakiem awangardy, tak charakterystycznym dla Céline. Absurdalne platformy w stylu retro, oversize'owe bryły płaszczy, żartobliwe interpretacje garnituru, militarnego płaszcza, półbutów... Dzięki projektantce plisowana spódnica 3/4 traci nobliwy charakter, a pasek z ogromną klamrą przestaje być kiczowaty.

GALERIA