Projektanci i sieciówki

Ostatnio pisaliśmy o głośnej współpracy niemieckiego giganta handlowego - sieciówki spożywczej Lidl ze światowej sławy modelką Heidi Klum. Niemka zaprojektowała dla marki autorską kolekcję, co było pierwszą tego typu współpracą dla Lidla. I chociaż za granicą jest to dosyć normalne, w Polsce wciąż budzi skrajne emocje. Dokładnie dwa lata temu w  drogeriach sieci Rossmann mieliśmy szansę zakupić limitowaną kolekcję ubrań stworzoną przez Gosię Baczyńską. W ubiegłym roku projektantka ponownie związała się z marką. G by Baczyńska - bo tak nazwana została zeszłoroczna kolekcja zawierała całą gamę swetrów, bluzek z falbanami, spódnic i szali. Wszystko zachowane w typowych dla projektantki szarościach i czerni. Polscy modowi twórcy coraz częściej nawiązują współpracę z popularnymi sieciówkami. Znane są kolekcje zaprojektowane specjalnie dla Biedronki przez Macieja Zienia czy Bohoboco. Na ten krok odważył się też sam Łukasz Jemioł, który został bohaterem kolejnej wspólnej kolekcji Rossmanna

Łukasz Jemioł x Rossmann 

W kolekcji zaprojektowanej przez Łukasza Jemioła dla Rossmanna znajdą się torby, portfele, czapki, swetry, spodnie, spódnice, kurtki, szale, bluzki, rękawiczki i rajstopy. Kolekcja zainspirowana została linią Basic Jemioła, w której znajdują się klasyczne ubrania zachowane w stonowanych kolorach, wolne od ekstrawagancji. Mimo tego, że produkty pojawiły się dzisiaj rano na stronie Rossmanna, juz teraz wzbudzają dużo emocji wsród internautów. Czy Jemioł za mocno zainspirował się projektem Nile Small Chloé?

Chloé , Łukasz Jemioł dla Rossmann, fot. mat. prasowe

AKTUALIZACJA

Po naszej notce o kolekcji na naszą skrzynkę spłynął mail od projektanta. To komentarz Łukasza Jemioła dotyczący podobieństwa jego torebki do projektu Chloé:

"Motyw koła to mocny trend w tym roku. I pojawia się również w torbach, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Nie inspirowałem się torbą Chloe. Kształty i wykończenia obu toreb są różne, także podobieństwo jest przypadkowe."

Zobacz nową kolekcję Łukasza Jemioła dla Rossmanna >>