Na wieść o weselu wszyscy fani „Gry o tron” mogą poczuć przyspieszone tętno. W końcu w uniwersum George’a R.R. Martina rzadko kiedy kończą się one happy endem. Na szczęście życie to nie serial, a przyjęcie zamiast w komnatach Czerwonej Twierdzy odbyło się na włoskiej prowincji. A dokładniej wśród malowniczych oliwnych gajów i białych murów miasteczka Putignano. Według medialnych doniesień Lena Headey i Marc Menchaca zawarli związek małżeński 6 października. Z tej okazji do Włoch przylecieli koledzy i koleżanki aktorki, których znamy bardzo dobrze z małego ekranu.

Lena Headey z „Gry o tron” wzięła ślub! Wśród gości gwiazdy hitu HBO m.in. Sophie Turner, Peter Dinklage i Michelle Fairley

Na zdjęciach, które od kilku dni krążą po sieci, możemy dostrzec między innymi Petera Dinklage'a, czyli ekranowego brata Headey. Nie zabrakło też reprezentantów innych westerowskich rodów. Wśród weselników bawiła się Sophie Turner z mężem Joe Jonasem. Na opublikowanych fotografiach nie widać z kolei Kita Harringtona i Rose Leslie, którzy stanęli przed ołtarzem krótko po zakończeniu zdjęć do finałowego sezonu serialu.  

Wizytą popularnych gości pochwalił się również butikowy hotel zlokalizowany w Putignano. W ostatnim tygodniu właściciele powitali w swoich progach nie tylko serialowego Tyriona Lannistera, ale także Michelle Fairley (Catelyn Stark) i Conletha Hilla (Varys).

Goście udostępnili również kilka ujęć, na których możemy podziwiać stroje nowożeńców. Panna młoda miała na sobie białą suknię na cienkich ramiączkach (swipe left!). Prosty fason i rozpuszczone włosy urozmaiciła różanym wiankiem i kolorowym bukietem. Odkryte plecy początkowo zakryła delikatnym welonem. Z kolei pan młody postawił na kraciasty garnitur i beżowy kapelusz. Miejsce ceremonii przyozdobiono romantycznymi kwiatami i świetlnymi girlandami, a goście chętnie pozowali do zdjęć pod gołym niebem.

Lena Headey była już zamężna dwa razy. Przez pięć lat była żoną muzyka Petera Loughrana. Pozew o rozwód złożyła w 2012 roku. Była również zaręczona z Pedro Pascalem, którego poznała podczas pracy nad serialem HBO. Aktorka ma dwoje dzieci. Dla Marca Menchaca jest to pierwsze małżeństwo.