Horoskop na lato 2023 - kto będzie mieć pecha?

W lato 2023 na pewno sporo się wydarzy, gdyż w retrogradacji znajdzie się Saturn, Uran, Neptun, Pluton, Wenus i Merkury. Ruchy wsteczne planet są "odchyleniem" od "normalnego" obrotu ciał niebieskich. Powodują zakłócenia i nieporozumienia na Ziemi. Zwalniają tempo życia. Mogą też wpłynąć na naszą perspektywę lub sprawić, że wszelkie plany legną w gruzach. Chociaż kojarzą się z klęską, w rzeczywistości przynoszą korzyści naszemu rozwojowi. Uwalniają nas od tego, co nie było nam pisane. Wydobywają z nas prawdę o nas samych. 

 W których sferach życia czekają cię największe wyzwania? Wykorzystaj swoją wolną wolę, aby odpowiednio je przepracować. 

  • Retrogradacja Wenus potrwa od 22 lipca do 3 września. W tym okresie pieniądze mogą się kurczyć, a serca pozamarzać. Zjawisko ma na celu otworzyć nam oczy na prawdę o naszych związkach. Dowiesz się, czego potrzebujesz w miłości. Przestaniesz tolerować braki. 
  • Retrogradacja Merkurego powróci 23 sierpnia i potrwa do 15 września. Spodziewaj się irytujących błędów, usterek, opóźnień czy nieporozumień. Merkury rządzi komunikacją, technologią oraz podróżami. W tym czasie bądź dla siebie wyrozumiała i daj sobie czas na pogodzenie się z drastycznymi zmianami. 

Pozostałe planety to "planety zewnętrzne", a ich retrogradacja trwa dłużej i ma dalekosiężny wpływ na struktury naszego życia. Przy tak wielu zachodzących na siebie retrogradacjach, los na pewno wystawi nas na próbę. Nadchodzi fala zmian. Jeśli twój znak słońca lub znak wschodzący jest jednym z czterech znaków zodiaku poniżej, już teraz oswój się z tym, co nadchodzi. 

RAK

Wyzwania w finansach: dla empatycznego i opiekuńczego Raka kosmiczne zakłócenia są szczególnie trudne. Zwłaszcza gdy wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Wenus odbędzie swoją retrogradację w twoim drugim domu pieniędzy i wartości. Sprawi, ze w lipcu twoje sprawy finansowe znacznie się pogorszą. Możesz znaleźć się w dołku, ale to nie powód, żeby się poddać. Czas przemyśleć dotychczas podjęte decyzje i zbudować solidniejsze fundamenty na przyszłość.

Wyzwania w miłości: wolno poruszający się Pluton przeczołga się przez twój siódmy dom partnerstwa. Będziesz zmuszona stanąć twarzą w twarz ze swoimi obawami dotyczącymi intymności i związków. Prawda cię przeraża? To nic, musisz powiedzieć ją na głos. Przygotuj się więc na chwilowy dramat w twoim życiu miłosnym. Ta gra jest warta świeczki. Gdy emocje opadną, staniesz się gotowa zbudować relację, która spełnia cię w stu procentach.

Wyzwania w relacjach: w retrogradację Merkurego spodziewaj się zmian w swoich kręgach towarzyskich. Zamiast się unosić, idź na kompromisy. Tego lata lepiej wrzuć na luz, w przeciwnym razie szybko się sparzysz. 

PANNA

Wyzwania w życiu prywatnym: perfekcjonistka Panna nie znosi, gdy sprawy przestają iść zgodnie z planem. Niestety, lato 2023 zaprowadzi chaos w twojej rutynie. Wielokrotnie tupniesz nogą i poczujesz frustrację. Znajdź wytchnienie w sporcie - tylko codzienna aktywność fizyczna uratuje twoje samopoczucie. Kiedy w lipcu Saturn przeciwstawi się Marsowi, zabraknie ci pewności siebie. Narazisz się zazdrosnym i urażonym ludziom, którzy spróbują obalić twój autorytet. Postaraj się więc unikać konfliktów tak bardzo, jak to możliwe. Z determinacją realizuj swoje cele.

Wyzwania w miłości: Wenus cofnie się przez twój 12. dom tajemnic, począwszy od 22 lipca. Spójrz wstecz na swoje związki. Niektóre osoby z twojej przeszłości mogą ponownie pojawić się w twoim życiu. Nie podejmuj w tym okresie żadnych ważnych decyzji, jak rozstanie lub zaręczyny. Dopiero gdy Wenus wyjdzie z retrogradacji, otrzymasz jasny obraz swojej sytuacji. Przeczekaj. Nie narażaj się na rozczarowanie.

Wyzwania duchowe: Merkury rządzi Panną, dlatego jesteś wyjątkowo podatna na jego wpływy. Ta retrogradacja wydarzy się w twoim znaku, przechodząc przez 1. dom astrologiczny związany z tożsamością. Bądź elastyczna. Na przełomie sierpnia i września życie wielokrotnie czymś cię zaskoczy. Możliwe, że na nowo odkryjesz, co chcesz robisz, z kim chcesz być lub gdzie pragniesz zamieszkać. W tym czasie przemyślisz swoje wartości.

WODNIK

Wyzwania duchowe: trudno jest czymkolwiek zaskoczyć Wodnika. Chociaż twoje lato będzie burzliwe, raczej spojrzysz na nie obiektywnym okiem. Wkrótce Pluton zacznie przemierzać twój 12. dom podświadomości. Poprosi cię o zajrzenie wgłąb siebie i przepracowanie swoich ciemnych stron. To nie czas na tajemnice, nawet jeśli pewne rzeczy wolisz zachować dla siebie. Szczerość na temat twojej przeszłości pomoże ci wzrastać duchowo i psychicznie. Wyrzuć "to" z siebie, a kamień spadnie ci z serca.

Wyzwania emocjonalne: Saturn przeciwstawi się Marsowi 19 lipca. Ten tranzyt u ciebie spowoduje napięcie w sferze zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Może chodzić o finanse lub zawód miłosny. Ów sytuacja chwilowo wyssie z ciebie dobrą energię. Nie daj się pogrążyć. Gdy trudny aspekt minie, pogratulujesz sobie za siłę, jaką wykazałaś się w danym momencie.

Wyzwania w relacjach: Począwszy od 22 lipca Wenus, planeta miłości, cofnie się przez twój siódmy dom partnerstwa. Wenus w retrogradacji daje możliwość zobaczenia, co nie działa w naszych związkach. Zechcesz zakończyć jakiś stary rozdział. Będziesz poważnie kwestionować swoje osobiste relacje. Szczególnie jeśli chodzi o sferę romantyczną. Tym razem nie uciekniesz od problemów. Musisz stawić im czoła i brnąć do przodu. Określ, jakie są twoje pragnienia. Daj partnerowi przestrzeń, by też coś przemyślał. Kiedy emocje opadną i napięcie zniknie, znów z nadzieją spojrzysz w swoją przyszłość. 

RYBY

Wyzwania duchowe: czuła Rybo, nie bój się, że jesteś na tej liście. Masz niesamowitą intuicją i odporność psychiczną, której można pozazdrościć. Życiowy test lata 2023 zainspiruje cię w zupełnie nowy sposób. Saturn, planeta odpowiedzialności, przejdzie przez twój pierwszy dom jaźni, ukazując ci, kim naprawdę jesteś. Staniesz się bardziej samoświadoma i pełna zaufania wobec swoich talentów. Możesz jednak poczuć się obciążona pracą i zmuszona do stawienia czoła niepowodzeniom. Pamiętaj, że każda trudna sytuacja w rzeczywistości przybliży cię do celu. 

Wyzwania w miłości: Mars 10 lipca wkroczy do twojego 7. domu partnerstwa. Sprawi, że twój związek zapłonie od emocji. Czeka cię poważny konflikt z drugą połówką. Polecą iskry. Tym razem to ty będziesz wrogo nastawiona wobec swojego partnera. Postaraj się podejść do problemu polubownie i, jeśli to możliwe, dać ukochanemu drugą szansę.

Wyzwania w związku: retrogradacja Merkurego rozpocznie się 23 sierpnia również w twoim 7. domu astrologicznym. Istniejące problemy zostaną spotęgowane. Czeka cię szereg nieporozumień w związku. Naucz się stawiać zdrowe granice. Postaraj się zachować równowagę i otworzyć umysł na szerszą perspektywę. Będziesz potrzebować czasu, żeby oswoić się z trudną prawdą. Cokolwiek się wydarzy, nie pozwól, by ta rzecz odebrała ci pogodę ducha. Do jesieni wszystko się ułoży.