Efekt najnowszej metamorfozy amerykańskiej gwiazdy muzyki pop możemy podziwiać m.in. w oficjalnym teledysku do piosenki „Hold My Hand” promującej film „Top Gun: Maverick”, którego polska premiera odbyła się 27 maja. Klip w trzy tygodnie został obejrzany na YouTube ponad 23 mln razy. Zarówno kreacja, jak i kompozycja muzyczna rockowej ballady nawiązują stylem do przełomu lat 80–90. 

Makijaż do teledysku został wykonany przez wieloletnią wizażystkę Lady Gagi, Sarę Tanno. To właśnie jej zawdzięczamy elegancki i niebanalny makeup. Zaskakujące, jak dobrze pasuje on zarówno do ekstrawaganckiej sukni, jak i do militarnego outfitu, w którym, to właśnie dzięki niemu, artystka wygląda zmysłowo i kobieco. Klasyczny hollywoodzki vibe podkreślają klimatyczne ujęcia w skali szarości.

Ciekawostka? Jedwabną suknię uszyto na zamówienie według wizji ukraińskiej projektantki, Lever Couture. W teledysku widać mocną inspirację lekkością i wielkością zwiewnego spadochronu, który w artystyczny sposób imituje suknia wykonana z 200 metrów szlachetnej tkaniny. 

Jak wykonać makijaż w najnowszym stylu Lady Gagi?

Makijaż w lekkim i kobiecym stylu Lady Gagi jak z najnowszego teledysku, będzie wyglądał idealnie, jeśli użyjemy nawilżającego błyszczyka w łagodnym kolorze (np. nude). Brwi mogą mieć nieco mocniejszy kolor, jednak najlepiej będzie, jeśli ich linia zostanie naturalna. Za pomocą żelu utrwalającego do brwi, utrzymamy delikatny efekt fluffy-brows przez cały dzień. Warto też pamiętać o rozświetlaczu, którego odcień dopasowujemy do naszej karnacji. Wybierając rozświetlacz w płynie, możemy go połączyć z ulubionym podkładem.

Najwyraźniej artystka odeszła od dawnych zwariowanych wizaży, którymi nieraz szokowała fanów. Porównując aktualny image piosenkarki z przykładowym wizerunkowym eksperymentem z teledysku z 2011 roku („The Edge Of Glory”) widzimy, jak korzystną metamorfozę przeszła. O wiele subtelniejszy i perfekcyjnie wykonany makijaż podkreśla kobiece cechy urody, dzięki czemu wygląda zdrowo, promiennie i młodziej niż 11 lat temu!

Premiera nowej linii marki kosmetycznej Lady Gagi

Chociaż Lady Gaga odeszła od kontrowersji, a jej makijaż wyraźnie nabrał klasycznego charakteru, to nie porzuciła całkowicie towarzyszących jej od początku kariery, odważnych, nasyconych barw, grubych linii i błyszczących detali. Jej najnowsze kolorowe stylizacje nie są tak zwariowane jak kiedyś i sprawiają wrażenie czystych, świadomych i szlachetnych. W 2019 r. artystka powołała do życia swoją markę kosmetyczną Haus Laboratories, a promując ją zachęca do zabawy artystycznymi formami barwnego makijażu:

„Hauslabs wprowadza nową linię makijażu, która naszym zdaniem reprezentuje przyszłość czystego artyzmu. […] Wierzymy w to, że artyzm jest dla wszystkich” – Instagram: @hauslabs, @ladygaga

Światowa premiera najnowszej linii marki Lady Gagi miała miejsce 9 czerwca. W tym roku artystka zachęca nas do przełamania przyzwyczajeń. Czerwiec to idealny miesiąc do wypróbowania wielobarwnego makijażu w stylu bold makuep, który uwielbia Lady Gaga. Charakteryzuje się on przede wszystkim: odważnym kontrastem, nasyceniem kolorów, grubymi liniami.

HAUS LABS BY LADY GAGA OPTIC INTENSITY ECO EYELINER / materiały prasowe

Zestawienie żółtych, czarnych i metalicznych detali w okolicach oczu to klucz do makeupu w stylu gwiazdy. Bawiąc się kolorami i formą, możemy uzyskać różne wersje makijażu: od dziennego, po wieczorowy, czy klubowy. Wykonamy go np. przy pomocy mocno napigmentowanych ultracienkich kremowych kredek do oczu i eyelinerów w płynie dostępnych w Sephorze.

Metamorfozy Lady Gagi na przestrzeni lat

Lady Gaga w swojej karierze dynamicznie przechodzi od ekscentrycznych eksperymentów mających wzbudzić żywą reakcję publiki, do kreacji zachwycających swoją czystą, klasyczną formą. Artystka na wiele sposobów przeplata odmienne style i nie boi się łączyć ze sobą kanonicznego piękna z niekonwencjonalnymi detalami. 

Ultraelastyczny styl Lady Gagi pozwala jej na ogromne skrajności. Zaskakującą zdolność do metamorfozy można zauważyć chociażby na przykładzie stylizacji wybranych na spotkanie z Dalajlamą w 2016 r. i z Królową Elżbietą II w 2009 r. Całkiem odmienny image widzimy także na czerwonym dywanie, czy wielkiej scenie.

Lady Gaga w 2021 r. udowodniła, że doskonale prezentuje się zarówno w surrealistycznych odsłonach, jak i klasycznym stylu z minionej epoki, który widzimy na przykładach hitu kinowego „House of Gucci”, gdzie Lady Gaga wystąpiła w roli Czarnej Wdowy, Patrizii Gucci (Reggiani), a także przy współpracy z Tonym Bennettem, podczas jazzowego projektu „Love for sale”.

Lady Gaga od początku swojej kariery lubiła szokować podchodząc z dystansem do swojego wyglądu i odchodząc od poprawnego stylu glamour. Dzisiaj znana jest już mniej jako szalona, a bardziej jako awangardowa ikona stylu wszechczasów, która inspiruje kobiety w każdym wieku.