"House of Gucci" 

Blichtr wielkiej mody, włoskie krajobrazy i naprawdę świetna obsada. Film opowiada historię Patrizii Reggiani (Lady Gaga), byłej żony Maurizio Gucciego, która zaplanowała zabójstwo swojego męża, wnuka założyciela domu mody Gucci, a także ukaże tragiczne okoliczności śmierci, która wstrząsnęła zarówno branżą mody, jak i Włochami. Produkcja wejdzie na kinowe ekrany 26 listopada - ma doszczętnie obnażyć (już i tak daleki od perfekcji) obraz rodziny Gucci.

Potomkom założyciela kultowego włoskiego domu mody nie spodobał się wizerunek przedstawionych w filmie postaci. Jedną z członkiń rodu, która zabrała głos w sprawie nowego filmu Ridleya Scotta, była Patrizia Gucci. „Kradną tożsamość rodziny, aby osiągnąć zysk i zwiększyć dochody Hollywood… Nasza rodzina ma swoją tożsamość. Możemy rozmawiać o wszystkim, ale istnieje granica, której nie można przekroczyć". - mówiła córka Aldo Gucciego. 

„Mój dziadek był bardzo przystojnym mężczyzną - jak wszyscy z rodziny Gucci, bardzo wysokim, o niebieskich oczach i bardzo eleganckim. Fakt, że zagra go Al Pacino, który nie jest zbyt wysoki, a na zdjęciu widzimy go jako grubego, niskiego, z bokobrodami i naprawdę brzydkiego - to wstyd, bo w ogóle do niego nie przypomina". - podsumowała Patrizia Gucci.

Lady Gaga jako Patrizia Reggiani

Podczas promowania filmu "House of Gucci" Lady Gaga nie tylko brylowała na czerwonych dywanach (zachwyciła kreacjami m.in. z kolekcji domów mody Gucci, Valentino, Versace i Armani Prive), ale także udzieliła serii wywiadów dotyczących produkcji. Lady Gaga pytana o swoją postać wydawała się być nieco przygnębiona. W rozmowie z dziennikarzem stacji GMA opowiedziała o tym, ile zajęła jej nauka akcentu odgrywanej przez nią bohaterki oraz dlaczego nie chciała spotkać się z "oryginalną" Patrizią Reggiani. 

"Spędziłam 6 miesięcy ucząc się jej akcentu. Mówiłam w ten sposób jako ja, Stefani, a potem zrobiłam reaserch, aby dowiedzieć się, jaką Patrizia była osobą. Ale nie chciałam jej poznać. Według mnie ta kobieta chciała być gloryfikowana za to morderstwo i chciała być zapamiętana jako przestępczyni." 

Tłumaczyła aktorka. "Nie chciałam wspierać czegoś, w co nie wierzę. Ona zleciła zabójstwo swojego męża." - dodała Lady Gaga. 

Film "House of Gucci" pojawi się w kinach 26 listopada. 

Czytaj też: Lady Gaga ponownie zachwyciła na premierze "House of Gucci". Gwiazda postawiła na metamorfozę fryzury! Jak wygląda w krótkich włosach?>>

Czytaj też: Oszałamiające stylizacje Lady Gagi podczas trasy promującej film "House of Gucci". "Cokolwiek nie założę, będę serwować włoski glamour">>