Księżna Kate przyjechała do Polski! Razem z księciem Williamem i dziećmi spędzą dwa dni w naszym kraju. Od kilku tygodni brytyjskie media przewidują co księżna Catherine (a kiedyś Kate Middleton) założy podczas wycieczki po Warszawie i Gdańsku. Wiemy już, gdzie para pojawi się oraz gdzie będzie mieszkać w Warszawie.

Księżna Kate: stroje

Czy księżna Kate zdecyduje się na polskich projektantów? Angielscy redaktorzy mody typują już projekty od Ani Kuczyńskiej, Sylwii Romaniuk (jeden z blogów ujawnił, że stylistka Catherine, Natasha Archer podobno zamówiła biały płaszcz inspirowany stylizacjami księżnej Diany), a także marki Kaaskas, czy torebki Zofii Chylak. Na lotnisku Okęcie księżna Kate miała na sobie biały komplet marki Alexander McQueen skladający się z marynarki oraz spódnicy do kolan. Wieczorem, podczas garden party w Łazienkach Królewskich, Catherine wystąpiła w (zaprojektowanej specjalnie na tę okazję) sukience autorstwa Gosi Baczyńskiej. 

Następnego dnia księżna Kate wybrała się do Gdańska oraz byłego obozu koncentracyjnego Stutthof. Na ten dzień Catherine wybrała biały komplet Erdem ozdobiony motywem kwiatowym (bluzka z rękawem do łokcia i spódnica za kolana), beżowe sandałki i torebkę od polskiej marki Etui Bags. Za to w środę, na lotnisku Okęcie (para książęca leci do Niemiec) księżna Kate miała na sobie płaszcz Catherine Walker & Co w odcieniu chabrowym.

Księżna Kate i książę William w Polsce

Catherine i William przylecieli do stolicy naszego kraju w poniedziałek rano. Udali się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie zostaną przywitani przez prezydenta Andrzeja i Agatę Dudów. W planach jest wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz spotkanie z weteranami wojennymi. Tuż obok, w Warsaw Spire odbyło się spotkanie z młodymi przedsiębiorcami (przyszli biznesmeni mają otrzymać specjalne warunki na rozwinięcie swoich firm w Wielkiej Brytanii). Wieczorem księżna Kate i książę William pojawili się na balu z okazji urodzin Elżbiety II dla 600 gości zorganizowanym w Oranżerii (Łazienki Królewskie). 

We wtorek księżna Kate i książę William pojechali do byłego obozu koncentracyjnego Stutthof (mają tam spotkać grupę pięciu byłych więźniów obozu). Potem wybrali się do Gdańska, a tam wzięli udział w "imprezie ulicznej na głównym rynku." Odbyła się także degustacja pierogów. Zaplanowano również spektakl w Teatrze Szekspirowskim (obejrzeli przygotowane spacjalnie dla nich przedstawienie, William jest patronem tej placówki). Na koniec Catherine oraz William przyjechali do Europejskiego Centrum Solidarności (zwiedzali muzeum, spotkali się z prezydentem Lechem Wałęsą). Wieczorem wrócili do Warszawy, a następnego ranka polecieli Niemiec. 

Wiemy już, że podczas wizyty w stolicy księżna Kate i książę William (razem z dziećmi) nocowali w Belwederze. Do dyspozycji księżęcej rodziny przygotowano dwukondygnacyjny apartament z malowniczym widokiem na Łazienki Królewskie. Mamy nadzieję, że przypadł on do gustu książęcej parze.

Witaj Polsko! The Duke and Duchess of Cambridge, Prince George and Princess Charlotte arrive in Warsaw for #RoyalTourPoland

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)