Co zrobić, żeby krem do codziennej pielęgnacji uzyskał mocniejsze działanie? Każda z nas ma ulubiony kosmetyk, jakiego nie zamieniłaby na żaden inny. Jednak w zależności od pory roku zmieniają się potrzeby naszej skóry. Dlatego warto sięgnąć po naturalne składniki, które zadziałają na cerę, jak zastrzyk energii. Można podrasować nimi swoje kremy, poprzez dodanie do nich 2-3 kropli specyfiku. 

Ekspertki z laboratorium kosmetyków naturalnych Creamy.pl zdradziły nam, jakie produkty sprawdzą się w tej roli. To aż 8 organicznych składników, które pielęgnują każdy typ cery. Dzięki nim poradzisz sobie z trądzikiem, naczynkami lub bardzo suchą skórą. I przedłużysz żywotność ulubionych kosmetyków!

Poza wyżej wymienionymi składnikami możesz dodać do kremu olejki eteryczne, np., eukaliptusowy, którego jedna jego kropla na 30g kremu działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Warto wiedzieć, żekosmetyk z olejkiem eterycznym nie nadaje się do ekspozycji na słońce, gdyż może spowodować przebarwienia na skórze.

Zanim "doładujesz" ulubiony krem, zadbaj o to, aby mieć czyste dłonie i sterylną pipetkę czy szpatułkę do mieszania kosmetyków. Szczególnie, jeśli twoja cera ma skłonność do wyprysków. Przed dobraniem składników do codziennej pielęgnacji warto wykonać próbę uczuleniową. Pamiętaj - zawsze istnieje ryzyko, że dany produkt nie będzie współpracować z twoją skórą.

Tu przeczytasz o 8 składnikach, które warto dodać do kremu >>

Marta Gula i Alicja Świderek, ekspertki z laboratorium Creamy.pl.