Czy Koziorożec i Waga pasują do siebie? Te znaki zodiaku wierzą w prawdziwą miłość aż po grób. Szukają partnera na całe życie, z którym stworzą związek oparty na współpracy. Oboje wyznają tradycyjne wartości. Waga w miłości dąży do harmonii, ale to osoba ekstrawertyczna, lubiąca spędzać czas poza domem. Zakochany Koziorożec jest raczej ostrożny, samowystarczalny i pesymistycznie nastawiony do świata. Astrologia pomaga określić dopasowanie zodiakalne tej pary. Niestety, już na samym początku przewiduje konflikt osobowości. 

Koziorożec i Waga w związku

Koziorożec i Waga różnią się w sposobie komunikacji. Wagą rządzi planeta Wenus, dlatego jest znakiem pełnym miłości. Nie potrafi jednak okazywać swoich uczuć w strachu przed cudzym osądem. Często brakuje jej odwagi, by powiedzieć na głos to, co naprawdę myśli. Za to Koziorożec rządzony przez Saturna bywa władczy i dominujący. Surowo ocenia innych, a co za tym idzie, może łatwo zranić Wagę. Jego opinia powstrzyma ten znak przed realizowaniem się w konkretnej dziedzinie. Jakby tego było mało, dominacja nad Wagą będzie karmić ego Koziorożca. Nigdy nie usłyszy, że nie ma racji, dlatego zacznie brnąć dalej w swoich słowach. 

Waga mówi w języku miłości, na który Koziorożec tylko się krzywi.

Waga i Koziorożec w związku muszą ciężko zapracować na swoje szczęście. Znaleźć wspólny język, a następnie postarać się mieć do siebie szacunek. Zdystansowana natura Koziorożca sprawia, że trudno mu zbliżyć się do Wagi. Zazwyczaj lekceważy jej wielkie starania, skupiając się wyłącznie na własnym interesie. Nie akceptuje jej zazdrości, histerii, płaczu i pretensji, że nie ma go w domu. Jest odporny na wenusjańskie uroki. Waga traktuje go niczym wyzwanie, sądząc, że miłość będzie lekarstwem na emocjonalny chłód Kozła. Pojawiająca się między nimi chemia zostaje wywołana przez czynniki zewnętrzne.

Waga lubi dużo uwagi i komplementów. Koziorożec nie osiągnął mistrzostwa w tej dziedzinie. Ryzykuje tym, że jego partnerka zacznie szukać aprobaty pośród nowych wielbicieli. Czy dopuści się zdrady? Nie w tym rzecz. Waga jest z natury lojalna, ale może wzbudzić niepewność w Koziorożcu. Tym pięknym oczom niełatwo zaufać. Kozioł może spanikować, bo w głębi duszy wie, że stało się tak przez jego zaniedbanie. Co gorsza, towarzyska Waga chciałaby dzień w dzień przebywać na salonach. Samotność Koziorożca bardzo jej doskwiera. Chce, żeby partner wszędzie jej towarzyszył. Będzie się kłócić o to, czy ma wyjść, czy zostać. Niestety, sprytny Kozioł wychodzi do ludzi dopiero kiedy ma w tym jakiś interes. 

Zodiakalna Waga fantazjuje o małżeństwie i podsyca domowe ognisko. Koziorożec myślami ucieka do pracy, gdzie koncentruje się wyłącznie na odnoszeniu sukcesów zawodowych. Oba znaki sprawdzą się w rolach żywiciela rodziny i gospodyni domowej, o ile będą sprawiedliwie je wypełniać. W partnerstwie tylko wkład 50/50 może być receptą na szczęście obu stron. 

Waga i Koziorożec wiedzą, jak wyglądać dobrze w towarzystwie.

Koziorożec i Waga w związku martwią się o swoją publiczną reputację. Trzymają wszelkie dramaty w tajemnicy, grając dobrą minę do złej gry. Prezentują się jako osoby z klasą oraz wyrafinowanym gustem z wyższej półki. Plusem dla nich jest to, że nigdy nie przyniosą sobie wzajemnego wstydu. Nie zapominajmy, że kontakty towarzyskie są integralną częścią kariery Koziorożca. Ten znak zodiaku doceni partnera Wagę za jej zdolności imponowania ludziom. 

Znaki zodiaku, które najbardziej do siebie pasują >>

Koziorożec i Waga – na co dzień

Dopasowanie zodiakalne w tym przypadku jest bardzo niskie. Jeśli owe znaki połączy miłość, to Wadze przypisane będą wszystkie zasługi. Dziecko Wenus szybko zdaje sobie sprawę, że drogą na skróty do serca Koziorożca jest udowodnienie mu swojej inteligencji. Jej atrakcyjny wygląd nic nie wskóra. Kozioł bywa bezlitosny w swojej ocenie. Może uznać Wagę za płytką plotkarę, która nieustannie przegląda się w lustrze. Na szczęście Waga, jako znak powietrza, wnosi powiew świeżości do rutynowego życia Koziorożca. Jej wdzięk łagodzi każdą sytuację i zamienia codzienne życie w lekkość. 

Związek zodiakalny Wagi i Koziorożca zapowiada problemy nawet w drobnych kwestiach.

Najważniejsze wartości, które łączą te znaki, to sprawiedliwość  i odpowiedzialność za swoje czyny. Te cechy pomogą im przezwyciężyć różnice oraz zrozumieć zestaw obowiązków, jaki mają względem siebie nawzajem. Waga i Koziorożec są jak niebo a ziemia. Mają zupełnie inny sposób bycia. Jedno skupia się na przyjemnościach, podczas gdy drugie nie widzi świata poza swoją mozolną pracą. Waga przy Koźle może znaleźć uziemienie, jakiego potrzebuje w swoim codziennym życiu. Niestety, po czasie wyfrunie z jego klatki, żeby poszybować gdzieś wyżej.

Koziorożec i Waga – emocje, duchowość

Waga i Koziorożec cenią sobie związek. Problem w tym, że inaczej angażują się w relację. Koziorożec jest nieco bardziej powściągliwy, jeśli chodzi o otwarte wyrażanie miłości. Uczuciowość i romans są ważne dla Wagi, podczas gdy dla Kozła liczą się gesty. Zodiakalna Waga słucha ze zrozumieniem. Kieruje się logiką, ale bardzo trudno przychodzi jej podjęcie konkretnej decyzji. Ma za to niesłychany urok osobisty, którym rozkochuje od pierwszego wejrzenia. Zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Dąży do osiągnięcia duchowej harmonii i zawsze postępuje sprawiedliwie w stosunku do swojego otoczenia. Jest niepoprawną romantyczką. Stara się unikać konfliktów z ukochanym.

On Waga i ona Koziorożec to partnerzy oddani w związku. Kobieta Koziorożec ma duszę przywódczyni. Jest porządna, formalna, unika niechlujstwa i niestosownych zachowań w miejscach publicznych. Lubi ludzi z ambicjami oraz poczuciem własnej wartości, ponieważ sama uosabia te cechy. Wspina się po drabinie społecznej, która pozwala jej czuć się ważną. Ceni swoją rodzinę i bliskich. Chce, żeby jej partner był stabilną osobą dbającą o przyszłość rodziny. Mężczyzna Waga szybko się przywiązuje. To atrakcyjny facet sprawiający, że przy nim wszyscy czują się swobodnie. Nie potrafi jednak podejmować decyzji. Woli dostosować się do swojej kobiety i oczekuje od niej pełnego wsparcia. Niestety, dama Koziorożec może urazić jego ego. Nie przebiera w słowach, a jej kąśliwe uwagi na pewno uderzą w czuły punkt Wagi. 

Waga i Koziorożec w związku wzajemnie wywołują u siebie kompleksy. 

Ona Waga i on Koziorożec tworzą niełatwą relację. Mężczyzna Koziorożec jest dość sentymentalny. Kiedy się uprze, nikt z nim nie wygra. Zakorzenił się w swoich poglądach. Nie grzeszy poczuciem humoru, ale za to nie można mu zarzucić lenistwa. Ma w sobie samodyscyplinę, która w karierze prowadzi go na szczyt. Może nie należy do wylewnych, ale w głębi duszy jest kochającą osobą. Broni się przed życiowymi zmianami. W związku troszczy się o swoją partnerkę, zapewniając jej wszystko, czego potrzebuje. Kobieta Waga ma pozytywną naturę. Podnosi na duchu ludzi przygnębionych, otaczając ich swoim promieniującym ciepłem. Kocha sztukę, piękno oraz wygodne życie. Jest charyzmatyczna, delikatna i nie lubi wywoływać konfliktów. Pozwala swojemu mężczyźnie mieć władzę, o ile ją kocha i wspiera jej czyny. 

Mężczyźni w horoskopie według znaku zodiaku >>

Koziorożec i Waga – w łóżku

Koziorożec i Waga w łóżku nie doznają nagłego olśnienia. Te sprawy zazwyczaj toczą się powoli. W starożytnej astrologii owe znaki opowiadają historię żołnierza, który wyruszył na wojnę i opuścił swoją żonę, by powrócić do niej po latach tęsknoty. Ta kombinacja wręcz wskazuje na brak aktywności seksualnej, chociaż partnerzy bardzo jej potrzebują.

Waga i Koziorożec często przeobrażają swoją przyjaźń w związek, tylko po to, by wkrótce zdać sobie sprawę, że pomiędzy nimi nie ma żadnej chemii. Zdarza się, że wchodzą w relację pod presją. W sypialni dobija ich rutyna, tradycyjność, wzajemne oczekiwania oraz strach przed osądem. 

Koziorożec i Waga w łóżku nie potrafią nawiązać głębokiego połączenia.

Znaki zodiaku dopasowane w łóżku >>

Koziorożec i Waga w związku0

Dopasowanie znaków zodiaku określa się na podstawie planet. Wenus i Saturn w astrologii niestety nie mają za wiele wspólnego. 
Waga oczekuje życiowego romansu, podczas gdy Koziorożec jest zawzięty, by osiągnąć swoje wszystkie cele zawodowe. Rzadko się zdarza, aby ta dwójka podjęła wysiłek, żeby się porozumieć. Kozioł musi ciągle uważać, aby nie zgasić entuzjazmu Wagi, a Waga powinna stać się uległa, żeby żyć w harmonii z Koziorożcem.

Ważne są również żywioły znaków - Waga to powietrza a Koziorożec Ziemia. Waga ceni swój intelekt, estetykę oraz pasję, o której może rozmawiać bez końca. Koziorożec to również intelektualista, ale innego gatunku. Analizuje wszystko, co robi i nie interesuje się tym, co abstrakcyjne. Gdyby ta dwójka potrafiła współpracować, mogłaby osiągnąć sukces w każdej dziedzinie. 

Dopasowanie znaków zodiaku zależy od wkładu sił obu stron.

Koziorożec zawsze chce postawić na swoim. To, że Waga jest niezdecydowana, przeważa na jego korzyść. Szybko traci do niej szacunek, widząc, jak łatwo nią manipulować. Czuje niesmak wobec gadulstwa i zajmowania się błahymi sprawami. Zarzuca Wadze lenistwo oraz składanie obietnic bez pokrycia. Waga podchodzi do tego w inny sposób. Preferuje drogę najmniejszego oporu. Chociaż Kozioł myśli, że jest nieroztropna, po czasie dostrzega, że jej metoda działa. Waga lubi trzymać się z daleka od kłótni, a Kozioł od czasu do czasu pogrąża się w swoich mrocznych nastrojach. Wtedy nie pomogą żadne komplementy czy traktowanie go w czuły sposób. Koziorożec gubi się w świecie Wagi, w którym po prostu za dużo się dzieje. Chociaż horoskop partnerski wskazuje, że oba te znaki są spostrzegawcze i ambitne w dążeniu do celu, ich obsesja na punkcie samych siebie uniemożliwia stworzenie normalnej relacji.

Koziorożec i Waga w związku1

Związek zodiakalny Wagi i Koziorożca to skomplikowana sprawa. Astrologia nie zna za wielu przykładów potwierdzających trwałość tego połączenia. Nie oznacza to jednak, że te znaki nie mają żadnych szans na wspólną przyszłość. Możliwe, że spotkały się po to, aby odrobić karmę z poprzednich żyć. Koziorożec i Waga powinni nauczyć się wzajemnego szacunku oraz porzucić próbę manipulacji. Jedno będzie odpychać drugiego swoją zimną lub zbyt kochającą postawą. Szybko się domyślą, że nie są swoją dopasowaną drugą połówką. Dominująca natura Koziorożca ściera się z lekkością i wrażliwością Wagi. Czy do siebie pasują? To już sprawa indywidualna, ale planety temu przeczą.

Poza dopasowaniem znaków Słońca, warto wziąć pod uwagę znak Księżyca, znak wschodzący oraz inne aspekty, które kształtują charakter każdej jednostki. Koziorożec i Waga w związku2 jest dopełnieniem obszernego profilu astrologicznego.