Nowa kolekcja Lee na wiosnę i lato 2019 osadzona jest w estetyce lat 80. W końcu w tamtych czasach b-boys i b-girls (oprócz adidasów Superstar i czapek Kangol) nosili właśnie proste dżinsy Lee i kurtki Lee Rider. W Lee chodzili wtedy także uliczni artyści graffiti i muzycy, m.in: DJ Sets By Bonnie&Alygany I Musique Couture Live Performance by Kelvyn Colt. Zgodne z trendami w tym sezonie wracamy do stylu z tamtego okresu - zakładamy bluzy z widocznymi napisami, denimowe koszule, ogrodniczki, oversiz'owe kurtki, a na głowy - bucket hats.

"To właśnie hip-hop zainspirował Lee Jeans do przejrzenia swoich własnych archiwów w poszukiwaniu fasonów, które nawiązują stylistyką do początków tego gatunku muzycznego". 

By dodatkowo podkreślić styl nowej kolekcji Lee, marka do współpracy zaprosiła Jamela Shabazza - fotografa, który dokumentował narodziny nowojorskiej sceny hip-hopowej. Shabazz tworząc sesję wizerunkową dla Lee wrócił do miejsc, w których wykonywał zdjęcia do swojego słynnego albumu „Back in the Days”. Przed jego obiektywem stanęli profesjonalni modele, a także jego przyjaciele i wybrani nowojorczycy. 

Lee, by uczcić nową kolekcję i kampanię, organizuje w kwietniu w Berlinie Lee Special Party. Club 808 zamieni się na chwilę w Brooklyn z lat 80., a o klimat muzyczny zadbają:  Kelvyn Colt i Gia Escobar. Na imprezie Lee nie zabraknie  także breakdancerów. My też tam będziemy! Śledźcie nasze media społecznościowe!

Dodatkowo Lee ogłasza konkurs, w którym do wygrania są 3 vouchery do zrealizowania w sklepie Lee w Warszawie (Arkadia) na kwotę 1500 zł, 1000 zł i 500 zł. Laureat I miejsca wygrywa voucher 1500 zł + zakupy ze stylistą 

ZADANIE KONKURSOWE:

Spójrz na miasto, w którym mieszkasz z innej perspektywy. Wyobraź sobie, że mieszkasz na kultowym Brookynie z lat 80-tych. Zrób zdjęcie w stylu "street fashion", którego nie powstydziłby się sam Jamel Shabazz. Dodaj hashtag  #leebacktotoday i oznacz @leejeanseurope i @ellepolska

NAGRODA:

Do wygrania są trzy bony na zakupy do zrealizowania w sklepie Lee w Warszawie (Arkadia) na kwotę 1500 zł, 1000 zł i 500 zł. Laureat I miejsca wygrywa voucher 1500 zł + zakupy ze stylistą.

Konkurs trwa w okresie od 29 marca do 14 kwietnia 2019 roku.

Regulamin

 

AKTUALIZACJA:

WYNIKI KONKURSU:

1. miejsce @vaguue 
2. miejsce @szczesniaknajbardziej
3. miejsce @agnehagne

Gratulujemy!