Ubrania Iris Apfel x H&M. Kolekcja już za chwilę

Iris Apfel w zeszłym roku obchodziła swoje setne urodziny, a jednym ze sposób, by je uczcić, było zaprojektowanie przez ikonę kolekcji specjalnej dla H&M. O pracach nad jej własnymi ubraniami poinformowano jesienią, a datę premiery wyznaczono na początek 2022 roku. Zbliża się ona wielkimi krokami, bo oto w zagranicznych mediach można już zobaczyć zdjęcia packshotowe z kolekcji Apfel dla skandynawskiej marki modowej. "W stylu nie chodzi o wydawanie dużych pieniędzy. Nie chodzi o to, co lub kogo nosisz, ale o to, jak się czujesz, gdy coś nosisz. Styl polega na wyrażaniu siebie, a przede wszystkim na postawie" mówi Iris Apfel. I dodaje: "Myślę, że właściciele H&M odpowiadają za fantastyczne stroje na całym świecie i to absolutni pionierzy w swojej dziedzinie — co uwielbiam! Uwielbiam kreować najlepszy styl w przystępnych cenach, a to H&M opanował do perfekcji!".

Trendy wiosna-lato 2022: najmodniejsze spodnie damskie. W tych parach przechodzimy cały sezon (a niektóre z nich macie już w swojej szafie)>>

W branży modowej Iris Apfel znają wszyscy - słynna projektantka wnętrz i właścicielka ekscentrycznego stylu zapisała się na dobre na kartach historii mody. Dzięki współpracy z H&M mogła swoją nieposkromioną kreatywność wykorzystać nie tylko w projektowaniu fantastycznych wnętrz (jest autorką wnętrz dla dziewięciu kolejnych prezydentów Stanów Zjednoczonych), ale i ubrań, które trafią do bardzo szerokiego grona odbiorców. "Dzięki tej współpracy możemy uczcić wyjątkową i niezwykłą kobietę oraz jej kreatywny i odważny styl. Udowadnia ona, że styl jest ponadczasowy i wciąż zachęca ludzi do pokazywania, kim są w modzie – a jednocześnie do dobrej zabawy" mówi Ann-Sofie Johansson, doradca kreatywny w H&M. A jeśli chodzi o projekty Apfel? "Kolekcja jest zabawna, ozdobna i bogata w intensywne kolory, żywe nadruki i szeroki wybór tkanin. Wygląd jest pobłażliwy z nastawieniem 'więcej znaczy więcej' i jest zwieńczony ekskluzywną biżuterią, która jest bardzo ważnym znakiem dla Iris" wyjaśnia Johansson.

Kolekcja, zgodnie z zapowiedzią, skierowana jest do wszystkich grup wiekowych i rozmiarów. Znajdziemy w niej między innymi projekty eklektycznych sukienek oraz kompletów, a także rozbudowanej linii akcesoriów. Zdjęcia projektów Iris Apfel x H&M możecie zobaczyć już w naszej galerii. Kolekcja będzie w sprzedaży 31 marca online na hm.com.

Najlepsze filmy i dokumenty o ludziach świata mody>>

 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.